Oyun Gündem

Federal Yargıç, Sony PlayStation’a Açılan Davada Ayrımcılık İddialarını Reddetti

Emma Majo adlı eski bir Sony BT güvenlik analisti, 2021’de Sony PlayStation’a karşı dava açtı ve “Sony’nin kadın çalışanlar ve kadın olarak tanımlananlar da dahil olmak üzere kadın çalışanlara tazminat ve terfi konusunda ayrımcılık yaptığını ve onları bir çalışma kültürüne tabi tuttuğunu” iddia etti. erkekler tarafından yönetilir.”

Major, davayı kendisi ve daha önce Sony için çalışmış tüm kadınlar ve hala orada çalışanlar adına açtığını belirterek davasını toplu davaya dönüştürmek için 2021’de mahkeme onayı istedi. Sony, Şubat ayında bir mahkemeden bu davayı reddetmesini istedi, ancak bu olmadı. Ardından, bu yılın Mart ayında, şirketin ABD ofislerinde yaşanan sekiz cinsiyetçilik iddiası davaya eklendi. Bu kadınların iddiaları arasında aşağılayıcı yorumlar, fikirlerine ve çalışmalarına yeterince ilgi gösterilmemesi, istenmeyen gelişmeler ve şirket içinde terfi almanın kadınlar için daha zor olduğuna dair genel bir algı var.

Ardından, kabaca bir hafta sonra 17 Mart’ta Sony iddialara yanıt verdi.

Şirketin avukatları bir mahkeme dosyasında “SIE, yeni sunulan beyanların özünü elbette ciddiye alıyor” diye yazdı. “Çoğu artık SIE’de çalışmayan eski çalışanlar olsa da, SIE kadın çalışanlarına değer verdiğinden ve gelişmek ve başarılı olmak için her fırsata sahip olmalarını sağlamak için proaktif adımlar attığından, SIE kendilerinde ortaya çıkan sorunları ya ele aldı ya da zamanı geldiğinde ele alacak. Duymak.”

Şimdi, bir aydan biraz daha uzun bir süre sonra, bir federal yargıç, Axios tarafından bildirildiği üzere Majo’nun davasındaki 13 iddianın 10’unu reddetti. Yayın, 20 sayfalık bir düzende, ABD sulh yargıcı Laurel Beeler’ın şirkette yaşanan ücret ayrımcılığı ve taciz iddiaları da dahil olmak üzere iddiaları önyargısız olarak reddettiğini bildiriyor. Majo, elbette, iddiaları değiştirebilir ve bir kez daha mahkemeye göndermeye çalışabilir, ancak mahkemenin, reddedilen 10 iddianın devam etmek için yeterli kanıt veya ayrıntıya sahip olmadığı kararını ele alması gerekecek.

Axios’a göre Beeler, “Bu iddia reddedildi çünkü davacı sadece iddianın unsurlarını okudu ve herhangi bir özel gerçeği iddia etmedi.” “Örneğin, işini veya çalışmasının kendisine ödenenden daha fazla ücret aldığı iddia edilen herhangi bir erkeğin çalışmasına büyük ölçüde eşit olduğunu açıklamıyor.”

Majo’nun dava edebileceği hâlâ geçerli olan üç iddia, haksız fesih iddialarını ve Sony’nin ihbarcı korumalarına ilişkin ihlalini içeriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir