Oyun Gündem

Far Cry 7 ile İlgili Bilgiler Sızdırıldı!

Ubisoft’un bir sonraki Far Cry oyunu üzerinde çalıştığını varsaymak yanlış olmaz çünkü seri, Ubisoft’un en başarılı ve popüler oyun serilerinden.

Sızıntı, yazarlardan birinin yeni Far Cry oyununun adı olduğu iddia edilen Far Cry: Rise hakkında bir takım detayları paylaştığı skandal 4chan forumundan geldi.

Oyun Kore yakınlarındaki Sarı Deniz’de uzak bir tropik adada gerçekleşecek. Hikaye Far Cry 6’dakine çok benziyor. Esasen, görünüşe göre aktör Lee Jong-jae’nin (“The Squid Game”) canlandırdığı Kuzey Koreli diktatör Choi Sang-Pil ile savaşıyorsunuz. Far Cry: Rise’da oyuncular, nasıl hayatta kalacaklarını öğrenmesi ve kardeşlerini büyüyen bir isyandan kurtarması gereken Koreli idoller olan Andrew veya Mina Park rolünü üstlenecekler.

Oyunun hikaye modu dört oyuncuya kadar co-op destekleyecek ve Hunt: Showdown, Escape From Tarkov ve Call of Duty Warzone gibi nişancı oyunlarının hemen hemen bir kopyası olan Conquest adlı yeni bir oyun modu olacak.

Ayrıca Far Cry’ın, Far Cry 2’den bu yana seri için kullanılan Dunia oyun motorundan, The Division serisine ve yakında çıkacak olan Avatar: Frontiers of Pandora’ya güç sağlayan Massive Entertainment’ın Snowdrop oyun motoruna geçecek.

Her halükarda, bunların sadece söylenti olduğunu bir kez daha not etmeliyiz, bu nedenle bilgileri gerçek olarak algılamamalısınız. Bilgi doğru olsa bile, oyunlar geliştirme sırasında büyük ölçüde değişebilir.

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir