Oyun GündemPCPlay StationXBOX
Trend

F1 2021 İnceleme

Bu Oyunun 2020’den Farkı Ne?

F1 2020 ile F1 2021 arasındaki farkın ne olduğunu size anlatamaya çalışacağız ancak oyun bileşeninde hiçbir fark yok. Yani, hepsi aynı isimlere, takım isimlerine ve görünümlere sahip, süper hızlı arabalarda bir daire içinde kelimenin tam anlamıyla aynı yarış tabiki kimse bunun için suçlanamaz. Pandemi, gerçek hayatta ve ardından sanal olarak da yapacağını yaptı. Aslında, Formula 1’de kelimenin tam anlamıyla hiçbir şeyin değişmediği ilk yıl ve bu nedenle geliştiricinin değiştireceği bir şey değil. Bunun yerine, tam hikaye ve drama içeren bir hikaye modu eklediler.

Oyun görsel olarak çok değişmemiş ve önceki oyunun neredeyse tam bir kopyası. PlayStation 4’te oynadığımız bir önceki oyunda ve PlayStation 5’teki şu anki oyunu varsaysak görsel olarak farklılıklar veya iyileştirmeler bulmak mümkün değil. Elbette, derin bir kare hızı ve teknik karşılaştırmalar farkın öne çıktığı yerler. Oyunun yeni nesil konsolda 4K çözünürlükte çalışıyor olması da sürpriz değil.

Tüm bunlar, oyunun görsel olarak kötü olduğunu düşündürmesin. Şu anda, yeni nesilde Codemasters’ın motordaki her şeyi sıkıştırdığı ve yakın gelecekte yeni grafikler için beklemeye gerek olmadığına dair bir his var. En azından yeni bir nesile büyük bir göç olana kadar bu grafikler devam eder.

Bir yılda daha neler yapılırdı neler!

Bir yıl boyunca kimsenin podyumun animasyonlarını değiştirmeye veya çeşitlendirmeye zahmet etmemesi üzücü olmuş. İkinci sırada kim varsa, kazanana her zaman aynı şekilde şampanya döküyor. Kamera açıları aynı, bu yüzden sık sık yarışlar kazanırsanız, bu kusuru çok hızlı bir şekilde göreceksiniz. Bunun, oyunun ciddi bir eksiği olduğunu ve tüm izlenimlerin boşa gittiğini söylemeye gerek yok. Sadece bir yılda daha fazla animasyon yaratabilirlermiş.

Fizik motorunun çok özel ve dar anlarda yıldan yıla nasıl değiştiğine dair güzel deneyimlerimiz oldu. Örneğin, viraj alma “dengesini” bir kez daha değiştirmişler ve dikkatlerini daha çok virajlardan çıkışa yöneltmişler. Görünüşe göre, frenleme biraz basitleştirilmiş. Ancak bunların hepsi her yıl devam eden küçük dengeleme optimizasyonları. Bazen daha iyisi için, bazen daha kötüsü için. F1 2021’de, yapılan bu değişiklikler ve iyileştirmeler zar zor fark ediliyor ve neredeyse algılanamıyor.

Diğer bütün detaylar F1 2020 ile aynı. Bu sebepten dolayı yazıyı burada bitiriyoruz…

Gameolog Puan: 65

Gameolog Yazar Ekibi

Kurucu üyelerden oluşan yazar topluluğuyuz. Bütün oyun severlere doğru haberler iletmeyi amaçlıyoruz... Oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip eden ekibimiz, bu sektöre ait son gelişmeleri haber içeriklerini yamaları ve modları size aktarıyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu