Oyun Gündem

Evil West Geliştiricisi Xbox Series S’in Oyuna Engel Olmadığını Söyledi

Evil West’in geliştiricisi Flying Wild Hog’un baş yapımcısı, son iddialara karşı Xbox Series S’in nasıl bir engel teşkil etmediğini anlatıyor.

Evil West geliştiricisi, Xbox Series S’in mevcut nesil konsolları engelleyeceği iddialarını geri püskürttü. Yayıncı Focus Entertainment ve geliştirici Flying Wild Hog geçtiğimiz günlerde Evil West için tüm platformlarda beklenebilecek performansı açıkladı ve bu da Xbox Series S ve Xbox One için kare hızı ve çözünürlüğün görünüşte aynı olduğu göz önüne alındığında eleştirilere yol açtı.

Gotham Knights’ın PS5 ve Xbox Series X/S’de saniyede yalnızca 30 kare hızında çalışacağı ortaya çıktığında, internette hararetli tartışmalar başladı. Pek çok kişi konsol sınırı nedeniyle hayal kırıklığına uğradı ve hatta geliştiricilerin Xbox Series S hakkında pek de olumlu olmayan görüşlerini sunmalarına neden oldu. Rocksteady’den bir geliştirici olan Lee Denovald, daha düşük özellikli konsolun GPU’sunu suçladı ve bu nesli “Bu patates tarafından engellenmiş” olarak tanımladı. Denovald’ın görüşü kısa süre sonra bağımsız geliştirici Ian Maclure tarafından desteklendi ve geliştiricilerin sürekli olarak “Series S lansman gereksinimlerini düşürmeye” çalıştıklarını belirtti.

Flying Wild Hog’un Baş Yapımcısı Tomek Gop, Alman yayın organı Xbox Dynasty’ye verdiği bir röportajda Xbox Series S’in “Üretimin boynunda bir albatros” olduğu iddiasını reddediyor. Xbox Series S’in getireceği olası kısıtlamalar sorulduğunda Gop net bir şekilde “Hayır, neden olsun ki?” dedi. Daha da ileri giderek, “Series X versiyonunun Series S’e tıpatıp benzemesi gibi bir zorunluluk olmadığını, dolayısıyla geliştiriciler olarak sınırlandırılmadığımızı” belirtti.

Evil West 22 Kasım’da PC, PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series X/S için satışa sunulacak.

Kaynak
Gamerant

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir