Oyun Gündem

Eski PS Plus Ücretsiz Oyunu PS5 Yükseltmesini Alıyor

Bu aydan itibaren PlayStation Plus, çok katmanlı bir hizmete dönüşecek. Kullanıma sunma, bölgelere göre değişir, ancak kullanıcıların üç düzey arasında bir seçeneği olacaktır. Temel katman, bugün PlayStation Plus ile aynı şekilde çalışır, ancak Ekstra ve Premium katmanlar, kullanıcılara yüzlerce oyuna, denemeye ve diğer bonuslara erişim sağlar.

Sony bazen PlayStation Plus üyelerine ilk gün yepyeni oyunlar verir. Bu esas olarak bağımsız oyunlardan oluşuyor, ancak Rocket League ve Fall Guys gibi bazı büyük başarı hikayelerine yol açtı. Yine de, Oddworld: Soulstorm geliştiricileri, oyunu PS Plus abonelerine ücretsiz olarak sunmanın stüdyo için yıkıcı olduğunu iddia ettiğinden, bu hamle her zaman iyi bitmiyor. Ne olursa olsun, yıllar önce bir PlayStation Plus oyunu şimdi yükseltilmiş bir PS5 sürümü alıyor.

Furi, Temmuz 2016’da piyasaya sürüldü ve ay boyunca PlayStation Plus serisinin bir parçasıydı. Geliştirme ekibi The Game Bakers, Furi’nin 17 Mayıs’ta PS5 sürümüne ücretsiz yükseltme alacağını doğruladı. PS4 sürümüne sahip olan herkes, oyunu PS Plus aracılığıyla almış olan tüm üyeler de dahil olmak üzere yükseltilmiş sürüm için uygun olacak. Ek olarak, One More Fight DLC’nin bir parçası olarak yayınlanan tüm içerikler ücretsiz olarak sunulacak. Bu güncelleme, 6,99 $ karşılığında oyuna yeni bir karakter ekleyen yeni Onnamusha DLC ile birlikte geliyor.

Furi, Xbox One’da da mevcuttur, ancak bu güncelleme yalnızca PS4, PS5, Switch ve PC’de başlayacağı için Xbox Series X sahipleri yükseltilmiş sürümü almayacak. Geliştiriciler, Furi’nin Xbox’ta çok iyi performans göstermediğini ve küçük bir indie geliştirme ekibi oldukları için diğer platformlara öncelik vermek zorunda kaldıklarını belirttiler. Ayrıca liman için ne zaman ne de bütçe bulamadıklarını ifade ettiler.

Temmuz 2016, PS Plus aboneleri için kayda değer bir aydı, çünkü Furi’ye eşlik eden, Johnny Gat’ın başrolde olduğu Saints Row 4’ün bağımsız genişleme paketi Saints Row: Gat out of Hell. PS Plus üyeleri ayrıca Epic Games’in şimdi indirimli MOBA’sı Paragon’a erken erişim elde etti. O zamanlar bazı PS3 ve Vita oyunları da aylık ücretsiz PlayStation Plus oyunlarının bir parçasıydı, bu nedenle üyeler toplamda altı oyun aldı. PS3 sahipleri Call of Juarez: Bound in Blood and Fat Princess’i alırken, Oreshika: Tainted Bloodlines ve Prince of Persia: Revelation PS Vita’da mevcuttu. Her iki platform da 2019 yılında hizmetten kaldırıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mobil uygulamamızı denediniz mi?