Oyun Gündem

Eski Deus Ex Sanat Yönetmeni Hell Is Us Oyunu Üzerinde Çalışıyor

Yayıncı Nacon, canavarlar ve savaşla çevrili bir ülkede geçen Hell Is Us adlı yeni bir yarı açık dünya oyununun geliştirildiğini duyurdu.

Eskiden Bigben Interactive olarak bilinen Fransız yayıncı Nacon, Hell Is Us adlı yeni bir üçüncü şahıs aksiyon-macera başlığını duyurdu. Oyun, daha önce Warhammer 40K bitişik oyunu Necromunda: Underhive Wars ve taktik RPG Mordheim: City of the Damned üzerinde çalışmış olan geliştirici Rogue Factor için ilk orijinal IP olacak. Rogue Factor’un bu son girişimi birkaç yıldır geliştirme aşamasında ve 2023’te PC, PlayStation 5 ve Xbox Series konsolları için piyasaya sürülecek.

Yarı açık bir dünya oyunu olan Hell Is Us, kardeşin kardeşine düşman olduğu, iç savaşın parçaladığı bir ülkede geçiyor. Bununla eş zamanlı olarak, vatandaşlar, doğaüstü yaratıkların topraklarda ortaya çıkmasına neden olan, Felaket olarak bilinen son zamanlarda meydana gelen bir fenomenle uğraşmak zorundadır. Oyuncu, günümüz silahlarından etkilenmeyen bu garip canavarlarla savaşırken geçmişini ortaya çıkarmak için yola koyulur.

Hell Is Us’ın yaratıcı yönetmeni, daha önce Eidos Montreal’de çalışan ve Deus Ex: Human Revolution, Deus Ex: Mankind Divided ve Marvel’s Guardians of the Galaxy’ye katkıda bulunan kıdemli bir geliştirici olan Jonathan Jacques-Belletête’dir. Jacques-Belletête, bu yeni proje hakkında şunları söyledi: “Hell Is Us ile hedefimiz gerçek macera ve keşifleri geri getirmek. Haritada ayrıntılı bir görev günlüğüne veya kesin bir ara noktaya gerek yok: Oyuncuların hisleri ve içgüdüleri tarafından yönlendirilen maceranın heyecanını hissetmelerini istiyoruz.”

Gerçekten de Nacon’un basın açıklaması, Hell Is Us’ın, oyuncuların çevreyi keşfederek kendi kendilerine bilgi bulabilecekleri yeni bir oyun türünün parçası olacağını söylüyor. Bu, oyuncuların özerklik ve keşif duygularını artırmak için Mafia, The Outer Worlds ve Elden Ring minimalist HUD’ler gibi başlıklar vermek için modlar yayınladığı son yıllarda giderek daha popüler hale gelen bir harekettir. Ve 2020’nin Star Wars: Squadrons’ı, oyuncuların birinci şahıs uzay savaş simülatörüne tamamen dalmak istiyorlarsa HUD’yi tamamen kapatmalarına izin veriyor.

Oyunun Steam sayfasından derlenen ayrıntılardan, Rogue Factor’un Hell Is Us ile izlediği rota bu gibi görünüyor. Açıklamadaki madde işaretlerinden biri, video oyununun haritasının, pusulasının ve görev işaretçisinin olmayacağını belirtir. Oyuncular, daha sonra ne yapacaklarını bulmak için geliştiricinin hikaye anlatımı ve seviye tasarımının yanı sıra içgüdülerine de güvenmek zorunda kalacaklar.

Nacon CEO’su Alain Falc’a göre, aksiyon-macera başlığı, yayıncının bugüne kadarki en iddialı projelerinden biri olacak. Fragmandan, Hell Is Us’ın ana başlıklarından birinin, insanlığın gezegende ve kendilerinin başına geldiği bela olacağı anlaşılıyor. Jacques-Belletête oyun hakkında “Cehennem Biziz’in ana teması, insan şiddetinin insan duyguları ve tutkuları tarafından körüklenen sürekli bir döngü olduğudur” dedi. Yayıncı Nacon, Hell Is Us hakkında önümüzdeki aylarda daha fazlasının ortaya çıkacağını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mobil uygulamamızı denediniz mi?