Oyun Gündem

Epic Games Store Sonunda Kütüphane Filtrelerine Sahip Oldu

Epic Games, PC’deki Epic Games Store’a uzun zamandır beklenen başka bir özellik ekleyerek kullanıcıların oyun kitaplıklarını filtrelemesine olanak tanıyor.

Epic Games Store, birçok kişinin beklediğinden daha yavaş gelişti. Epic’in PC oyun mağazasına yönelik özellikler, Epic zaman içinde tutarlı bir şekilde kullanıma sunulmuş olsa da, meyve vermekte yavaş kaldı. Epic artık her yeni özellik sürümünden önemli bir şey yapmıyor, ancak Epic Games Store kullanıcıları şüphesiz her nihai güncelleme hakkında bilgi sahibi olacaklar. Epic Games Store’a bir başka temel özellik olan oyun kitaplığı filtrelerini getiren en son güncelleme geldi.

Epic Games Store’un bu noktaya kadar oyuncuların oyun kitaplıklarını sıralamak için neredeyse hiçbir yöntemi olmadığını duymak gülünç gelebilir, ancak gerçek bu. Epic kullanıcıları, tam oyun kitaplıklarını alfabetik olarak veya yeniliğe göre sıralayabilirler. Yeni Epic Games Store güncellemesi durumu önemli ölçüde iyileştiriyor. Epic Games Store kullanıcılarına büyüyen oyun listelerini ayrıştırmak için çeşitli önemli seçenekler sunan oyun kitaplığına bir “Filtreler” bölümü eklendi.

Filtre seçenekleri arasında “Tür”, “Özellikler”, “Türler” ve “Platform” için alt menüler bulunur. Her bir alt menünün altında kategori için anlamlı olduğu kadar çok seçenek bulunur. Örneğin, Tür menüsünde Komedi’den trivia’ya, kart oyunlarına ve hayatta kalmaya kadar aralarından seçim yapabileceğiniz yaklaşık 30 farklı seçenek vardır. Diğer menüler, Epic Games Store kullanıcılarının gerektiğinde ortak oyunlar, VR oyunları, oyun düzenleyicileri veya Mac oyunları bulmasına yardımcı olabilir.

Filtreler deneyimi değiştiren bir özellik olmasa da, özelliğin önemi küçümsenemez. Pek çok Epic Games Store kullanıcısı, Epic’in ücretsiz teklifleri nedeniyle şimdiye kadar yüzlerce olmasa da düzinelerce oyuna sahip. Bir oyunun adını unuttuğunuzu ve onu bulmaya çalışan yüzlerce kitaplık bir kitaplıkta arama yaptığınızı hayal etmek kolaydır. Bir anda birini Epic’e karşı döndürmek yeterli olabilir.

Kullanıcıların oyun kitaplıklarında filtreleme sadece önemli bir özellik değil, gerekli bir özelliktir. Şimdiye kadar mevcut olmaması neredeyse aptalca, ancak Epic zaman alıyor. Sonuçta Epic Game Store, dünya çapında milyonlarca kullanıcı için hatasız ve güvenli bir şekilde çalışmak zorundadır. Bu, kullanıcıları sürümlerin hızı konusunda daha az hayal kırıklığına uğratmayacak, ancak durumun gerçeği bu.

Epic, nispeten yakın bir gelecekte piyasaya sürülmesi planlanan birkaç ek özellik ile ilerlemeye devam ediyor. Kullanıcı profilleri belki de yaklaşan en büyük eklemedir, ancak oyun derecelendirmeleri, anketler ve bir bildirim sistemi gibi diğer özellikler de “Sıradaki” olarak listelenmiştir. Özellikler yavaş gelebilir, ancak Epic Games Store kullanıcıları eninde sonunda geleceklerine güvenebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir