Öne ÇıkanlarOyun Gündem

Epic Games Store Gelecek Haftanın Ücretsiz Oyunları

Önümüzdeki haftanın ücretsiz Epic Games Store oyunları açıklandı.

“Üst düzey BioShock geliştiricilerinden Arabian Nights’tan ilham alan bir birinci şahıs aksiyon macerası” olarak faturalandırılan City of Brass ve Creative Assembly’nin Total War: Warhammer, 31 Mart’tan Nisan’a kadar Epic’in pazarından ücretsiz olarak indirilebilecek.

Artık bir haftalığına ücretsiz indirilebilen Demon’s Tilt’in yerini alacaklar. Normalde 15,49 £ olarak fiyatlandırılan bu, hit ’em up ve hack n’ slash öğeleri içeren bir langırt oyunudur.

Epic Games Store, geçen yıl 89 ücretsiz oyun verdi (2020’de 103’ten düştü), toplamda 2.120 $ değerinde.

Epic’e göre, kullanıcılar 2021’de 765 milyondan fazla ücretsiz oyun talep etti. Ocak ayında 76 ücretsiz oyun, PC’de tüm zamanların ortalama 13 katıyla en yüksek eşzamanlı kullanıcı rekorunu kırdı.

Şirket, Epic Game Store’un kullanıcı tabanının bir yıl önce 160 milyondan 2021’de 194 milyona ulaştığını söyledi.

CD Projekt, bir sonraki Witcher oyununun franchise için “yeni bir destan” başlayacağı haberinin yanı sıra bu hafta başlarında Epic Games ile 15 yıllık bir stratejik ortaklık duyurdu.

Açık dünya başlığı, önceki Witcher oyunlarına ve Cyberpunk 2077’ye güç veren tescilli REDengine yerine Epic Games’in Unreal Engine ile inşa ediliyor.

“The Witcher video oyunları serisindeki bir sonraki bölümün şu anda geliştirme aşamasında olduğunu ve franchise için yeni bir destan başlattığını duyurmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

REDengine’den Unreal Engine 5’e geçerken, Epic Games ile çok yıllı stratejik bir ortaklığa başlarken bu heyecan verici bir an. Yalnızca lisanslamayı değil, Unreal Engine 5’in teknik geliştirmesini ve ilgili olduğunda Unreal Engine’in gelecekteki potansiyel sürümlerini de kapsar.

“Epic Games’in geliştiricileriyle yakın işbirliği içinde olacağız ve birincil hedef, motoru açık dünya deneyimleri için uyarlamaya yardımcı olmak olacak.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir