Oyun Gündem

EMPRESS, Hogwarts Legacy’de Denuvo’yu 10 gün İçinde Etkisiz Hale Getirmeyi Vaat Ediyor

Hacker grubu EMPRESS, Monster Hunter Rise’ı hackledikten sonra geleneksel olarak Capcom’a, Denuvo’nun yaratıcılarına ve tüm oyunculara hitap eden büyük bir mesaj yayınladı. Yeni bir “evreye” girdiğini ve artık altı ay ila bir yıl boyunca oyun hacklemeyeceğini duyurdu. Kişisel projelerinin çoğunu bir kenara bırakacak ve yılın en büyük oyunlarını hacklemeye odaklanacak ve bunun kanıtı olarak da Hogwarts Legacy’yi sadece 10 gün içinde hackleyecek.

Bu yıl, korkup oyunlarına Denuvo belasını sokmaya karar veren stüdyoların çok sayıda büyük oyununa şahit olacağız. Bu yüzden yepyeni bir aşamaya geçmeye karar verdik. Bundan böyle altı ay ya da bir yıl süren hack’lerle uğraşmayacağız ve bu oyunlar üzerine yoğunlaşacağız

EMPRESS ayrıca Warner Bros’a bir mesaj yazarak koruma paralarını boşa harcamış olacaklarını söyledi.

”Warner Kaltakları için de özel bir mesajım var: Gelecek oyununuza Denuvo’yu dahil etmemenizi tavsiye ederim. Şu anda listemin en üstünde ve Denuvo ile koruyarak sadece para ve kaynak israfı yapacaksınız, çünkü 10 gün içinde hackleyeceğim ve herkes zaten ücretsiz oynayacak.”

Yazının sonunda EPRESS, Denuvo’nun oyun endüstrisinde bir çeşit bela olduğu gerekçesiyle herkesi bu korumaya sahip oyunları satın almamaya ve piyasaya sürüldükten sonra kırılmasını beklemeye çağırdı.

Kaynak
Playground

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir