Elden RingOyun GündemRehber

Elden Ring’de Ranni’nin Görevleri Nasıl Tamamlanır

Ranni’nin Görevleri Nerede?

Spectral Steed’inizi topladığınızda ve Limgrave’deki Elleh Kilisesi’ne gittiğinizde Ranni’yi ilk kez bulabilirsiniz. Bu noktada kendisine Renna diyor ve ondan iki eşya alacaksınız, Ruh Çağıran Çanı ve Yalnız Kurt Külleri.

Caria Malikanesi’ne gidip Kraliyet Şövalyesi Loretta patronuyla dövüşene kadar bir süre onunla tekrar karşılaşmayacaksın. Kazandıktan sonra, ‘Üç Kızkardeş’ olarak bilinen bir platoya gidebilirsin ve orası Ranni ile tekrar buluşmak için gitmen gereken yer.

‘Üç Kız Kardeş’ esasen Renna’nın Yükselişi, Ranni’nin Yükselişi ve Seluvi’nin Yükselişi olarak adlandırılan üç büyücü kulesidir. Ranni’nin Yükselişi’ne (orta kule) gidin ve Ranni’nin görev serisine başlayabilirsiniz.

Ranni’nin Görev Serisi Nasıl Tamamlanır

Ranni’nin Yükselişi’nde Ranni ile diyalog başlattığınızda, sizden kendisini hizmetine adamanızı istediği bir noktaya ulaşabilirsiniz. Bunu kabul edin ve size tamamlamanız gereken birkaç görev verecektir.

Bahsettiği görevlerden ilki, oyundaki Preceptor Seluvis, War Counselor Iji ve Blaidd olan üç NPC ile konuşmakla ilgilidir. Bu görevi kabul etmeden önce Blaidd ve Danışman Iji ile tanışabilseniz de, bu zorunlu bir görev değildir.

Buradan ayrılmaya hazır olduğunuzda ve yolculuğunuza başlamak istediğinizde, Ranni’s Rise’ın ana katında bu insanların hayalet formlarıyla konuşabilir ve ardından Ranni’ye geri dönebilirsiniz.

Görev 1: Blaidd ile Nokron hakkında konuşun

Görevinizin ilk kısmı, oldukça uzun bir yolculuk olan Nokron’u ziyaret etmektir.

Doğu Limgrave’nin Mistwoods’unda Siofra Nehri Kuyusu boyunca bulunan Siofra Nehri’ne giderek başlayın. İçeride, yeraltı bölgesi çevresinde Blaidd’i bulacaksınız.

Onunla konuştuğunuzda, Nokron’u görebildiğini ancak ona nasıl ulaşacağını bilmediğini size açıklayacaktır. Blaidd daha sonra Seluvis ile konuşmanı önerecek ve bu da seni ikinci görevine yönlendirecek.

Görev 2: Seluvis ile Nokron Hakkında Konuşun

Üç Kızkardeş ile bölgeye tekrar geri dönmelisin. Seluvis’in Yükselişi kulesine gidin ve orada Seluvis ile konuşun. Size biraz bilgi verecek ve Sellen’ın daha fazlasını bilebileceğini söyleyecektir.

Ayrıca, sizinle konuşması için Büyücü Sellen için bir tanıtım mektubu da veriyor.

Sellen’i, Limgrave’de, oyunun başlangıç ​​noktasının Uzak Doğu’sunda bulunan Waypoint Harabeleri içinde bulabilirsiniz. Bodrum katında yol boyunca Çılgın Kabak Kafa ile karşılaşacaksınız ve sonra onunla tanışıp mektubu verebilirsiniz.

Bu noktada, Sellen, yıldızları elinde tuttuğu için Nokron’un kilidini açmanın anahtarı olduğu için Starscourge Radahn patronunu öldürmenizi söyleyecektir.

Bundan sonra Blaidd’e geri dön ve onunla konuş. Radahn’la savaşmanıza yardım edeceğini ve sizinle patronun dövüşebileceği Redmane Kalesi’nde buluşacağını söylüyor.

Geçilmez Greatbridge Site of Grace kullanılarak ışınlanabilen Redmane Kalesi’ne gidin. Bu özel zarafet bölgesi, Caelid’in en güney kesiminde bulunabilir.

Görev: Starscourge Radahn’ı Yen

Bu alana girdiğinizde, Blaidd’i içeren bir grup farklı NPC göreceksiniz. Yukarı çıkın ve konuşabileceğiniz bir spikerle konuşabilirsiniz. Ona ‘her zamanki gibi hazır’ olduğunu söyle ve sana Radahn hakkında biraz arka plan anlatacak ve patron dövüşünün kapısına girmene izin verecek.

Konuşmanız bittiğinde, sizi yukarı çıkaran kapılara gidin ve doğrudan göreceğiniz bir sandalyenin arkasına geçin. Ardından, almanız için bir asansörü olan sağ tarafa gidin.

Ardından sizi doğrudan Radahn boss dövüşüne götürecek bir ışınlayıcı göreceksiniz.

Onunla kendi başınıza savaşabilir veya yol boyunca size yardımcı olması için çağrıları kullanabilirsiniz. Stratejiniz tamamen size ve oyun tarzınıza bağlıdır. Scarlet Rot ile ona karşı saldırılar kullanmanın iyi bir fikir olduğunu ve Büyücülük ve Zehir gibi diğer şeylerin de iyi bir fikir olduğunu unutmayın.

Ve son olarak, sizi yenmek için asteroitleri çağırabileceği ikinci bir aşaması var. Etrafta dolaşmak için bir at kullanmak iyi bir fikirdir. Aksi takdirde, sırt kret alanına yakın durun ve tepe saldırıları engellemenize yardımcı olur.

Patron yenildiğinde, Limgrave’e bir yıldız düşer ve bu Nokron’a yeni bir giriş açar.

Bu, Mistwood Harabeleri’nin biraz güneyinde bulunabilir. Starscourge Radahn Grace Sitesini ziyaret edin ve Blaidd ile konuşun. Seninle yıldızın düştüğü yerde buluşacağını söylüyor.

Görev 4: Eternal City Nokron’u Keşfedin

Blaidd seni bekleyeceğini söylese de onu orada bulamazsın. Bunun nedeni, tuzağa düştüğü ve sizin onun özgürleşmesine yardım etmeniz gereken isteğe bağlı bir yan görevdir. Bu isteğe bağlı görevi tamamlamak istiyorsanız, başlamak için Forlorn Hound Evergoal’a gidebilirsiniz.

Ama burada Ranni’nin görevine odaklanalım ve Blaidd için Forlorn Hound Evergoal’a gitmeyi atlayalım.

Mistwood Harabeleri’nin güneyine gidin ve girebileceğiniz bir krater bulacaksınız. Önünüzde bir kaya oluşumu göreceksiniz ve buradan çıkıntılara inip solunuzdaki bir kapıya doğru ilerleyebilirsiniz.

Ardından, bu yolu takip edin ve sonunda Nokron, Ebedi Şehir’e ulaşacaksınız.

Şehri keşfettikten sonra, Ebedi Şehir Grace Bölgesi Nokron’a ulaşmalı ve ardından Mimic Tear’ı yenmek için güneydoğu tarafına gitmelisiniz. Buradan Ancestral Woods’a gidin ve bu bölgedeki zarafet alanını bulun.

Güneybatıya doğru bu noktanın altındaki bir çıkıntıya atlayın. Ardından kuzeybatı köşesine gidin ve çıkıntının kenarında asılı bir ceset bulana kadar bu yola doğru ilerlemeye devam edin.

İlerlemeye devam edin ve sizi iki siyah lekeye götürecek olan dairesel görünümlü bir çatının üzerinden atlayın. Daha sonra iki Gümüş Gözyaşı düşmanıyla savaşacaksınız. Onları yenin ve led’e giden yolu seçin, aşağı inin, ilerleyin ve göreceğiniz bir köprüye bırakın.

Son olarak, en alt noktaya indikten sonra, size doğru yuvarlanan dev bir taş top bulacaksınız. Onu yenebilir ve bir Larval Gözyaşı alabilirsiniz.

Tüm bunlar yapıldıktan sonra önünüzdeki kapıya gidin, sağa gidin ve bu alanda Lütuf Sitesini bulun. Ardından kuzeye giden yolu takip edin ve önünüzdeki binaya girin.

İçeride, Ranni’nin istediği ‘Fingerslayer Blade’i tutan bir sandık bulacaksınız.

Görev: Renna’s Rise Ziyaret Edin

Ranni’s Rise’a geri dön. İçeri gir ve Ranni’ye Fingerslayer Blade’in sende olduğunu söyle. Diyalog satırlarını yorarsanız, size Karia Ters Heykeli’ni verecektir.

Bu, Renna’s Rise kulesinin kilidini açacak ve bir sonraki adımda onu ziyaret etmeniz gerekecek.

Kulenin içinde, merdivene tırmanın ve size Kar Cadısı Şapkası, Elbisesi ve Etek verecek bir sandık açın. Kuleyi daha da tırmanın ve sizi Ana Ansel Nehri’ne götüren bir ışınlayıcı bulacaksınız.

Görev 6: Ansel River ve Nokstella, Eternal City’deki Görevlerinizi Tamamlayın

Ansel River Main’e vardığınızda Minyatür Ranni bebeği tutan bir ceset bulacaksınız.

Bu bölgenin zarafet sitesine gidin ve bebekle konuşma seçeneği olacak. Çalışması için seçeneği birkaç kez seçin.

Size yakındaki Baleful Shadows’u yenmenizi söyleyecek. Uhl Sarayı Harabeleri’ne gidin ve ardından merdivenleri geçerek nehre doğru gidin. İlk sağa dönün, açılacak bir kapıdan girin ve Nokstella, Ebedi Şehir – yeni bir alana gireceksiniz.

Nokstella Grace Sitesi’ni bulduğunuzda, merdivenlerden ziyade zemindeki yolu takip edin. Güneye doğru asansörlü bir bina bulacaksınız.

Asansöre girdiğinizde, Nokstella Şelale Havzası Grace Sitesine gidebilirsiniz. Burada Ranni ile konuş, yumurtalara doğru ilerle ve kırmızı odayı bul.

Baleful Shadow ile savaşacak ve onu yeneceksin. Sonra Ranni size teşekkür edecek ve size Atılan Saray Anahtarını verecek. Bu anahtar Rennalla’nın Grand Library’deki kilitli sandığının kilidini açmak için kullanılabilir ve bir Dark Moon Ring alacaksınız.

Şimdi, daha önce içinde bulunduğunuz binanın güneydoğusuna gidin ve sizi Rot Gölü’ne gönderecek bir asansöre binin.

Görev 7: Rot Gölü’nü Keşfedin

Lake of Rot Shoreline of Grace Bölgesi’ne doğru yol alın. Bir sürü bolusun kullanıma hazır olması iyi bir fikirdir çünkü enfekte olmanız durumunda Rot etkisini ortadan kaldırmanız gerekir.

Rot Gölü’nün içinde Grand Cloister’a doğru yol alın. Platformların hangi bölümlerinin keşfedilmesinin güvenli göründüğünü fark edebilirsiniz, bu yüzden onları daha ileri gitmek için kullanın. Bu alandaki her düşmanla savaşabilir veya yapabildiğiniz düşmanlardan kaçınabilirsiniz.

Sonunda Grand Cloister’ın güneyinde Rot Nehri’ni bulacaksınız. Bir şelalenin üzerine yerleştirilmiş bir tabut bulun ve tabutun içinde dinlendirin.

Bu sizi patron dövüşünün sizi beklediği yeni bir bölgeye gönderecek.

Görev 8: Naturalborn of the Void, Astel’i Yen

Şimdi, bu tehditkar patronla savaşmak zorunda kalacaksın. Tercih ettiğiniz oyun tarzına göre istediğiniz şekilde onunla savaşabilirsiniz. Deneyimlerime dayanarak aldığım bir tavsiye, Holy ve Rot hasarını Astel’e karşı etkili bir şekilde kullanabilmenizdir.

Kafasına vurmak en fazla hasarı verir ve Halo Tırpanı doğru eşyalarla birlikte kullanmak dövüşü daha da kısaltabilir.

Astel yenildiğinde, Remembrance of the Naturalborn adlı bir eşya kazanacaksınız. Bir çıkış aradıktan sonra, arenanın diğer tarafında bir kapı bulacaksınız. Bunu daha önce aldığınız Karanlık Ay Yüzüğü ile açabilirsiniz ve içinde sizi Ansel Nehri Kuyusu’ndan çıkaracak bir asansör var.

Ardından, Moonlight Alter’e ulaşacaksınız.

Görev 9: Moonlight Alter’da Ranni ile Tanışın

Bu alan yapılacak çok şeyle dolu. Gerçekten iyi bir ganimet bulabilir ve hatta yüksek seviyeli ejderhalarla savaşabilirsiniz. İster onlarla savaş, ister onları atlamanın bir yolunu bul, bölgedeki büyük katedrale girmen gerekiyor.

Yerde düşebileceğiniz bir delik bulacaksınız ve ardından Ranni’yi bulana kadar tüneli takip etmeniz gerekiyor. Onunla konuş ve oyun istediğinde yüzüğü tak.

Sonra onunla bir kez daha konuşun ve size şimdilik ayrıldığını söyleyecektir. Ve oyuncu Elden Lord olduğunda, birlikte hükmedecekler.

Oyuncu daha sonra bu görevi yaparak kilitlenen şeyler dışında istediğini yapmakta özgürdür. Son patron yenildiğinde, oyuncu Ranni’nin çağırma işaretini kullanacaktır. Bu onun görünmesine neden olur ve bu görevi tamamladıktan sonra kilidini açtığınız sonu tetikler.

Ranni’nin Görev Ödülleri

Ranni’nin daha önce bahsettiğimiz görev serisi boyunca kazandığınız ganimet, deneyim ve Rünlerin yanı sıra, en önemli iki ödül var. Birincisi, daha önce bahsettiğimiz alternatif son.

İkinci ödül, oyunun geri kalanında kullanmak için oldukça iyi olan Darkmoon Greatsword silahıdır.

Ranni’nin Elden Ring’deki görevini tamamlamaya yönelik ayrıntılı kılavuzumuz bu kadar! Tonlarca ganimetin, bazı güzel ödüllerin, izlenecek yeni bir sonun ve nişanlın… aşağı yukarı.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir