Elden RingOyun GündemRehberTümü

Elden Ring: Tüm Legendary Talisman Konumları

Elden Ring’in en iyi tılsımlarından bazılarını elde etmek isteyen oyuncular, bu kılavuzda sekiz efsanevi tılsımın hepsinin yerlerini bulabilirler.

Elden Ring’de toplam sekiz efsanevi tılsım var ve pek çok oyuncu şüphesiz hepsini toplamakla ilgilenecek. Gerçekten de, bu tılsımların sağladığı güçlü bonuslar onları son derece arzu edilir kılıyor, ancak onları takip etmek oldukça zor olabilir. Elden Ring’deki her efsanevi tılsımı elde etmek isteyen hayranlar için bu kılavuzda yerleriyle ilgili ayrıntılar bulunabilir.

Radagon Icon  (Büyü Kullanım Süresini Kısaltır)

Bu efsanevi tılsım, Elden Ring’in Liurnia’daki Academy of Raya Lucaria’da Debate Parlor Site of Grace‘den başlayarak, oyuncular kuzeye gitmeli ve binadan çıkar çıkmaz sağa dönmelidir. Taraftarlar daha sonra tırabzana çarpana kadar ileri yürümeli, sağa dönmeli ve bir çıkıntıya inmek için önlerindeki tırabzan üzerinden atlamalıdır.

Bu çıkıntının uzak tarafında, Elden Ring oyuncularının şimdi tırmanması gereken bir merdiven var. En üstte, taraftarlar merdivenleri tırmanmalı ve sağdaki kırık pencereden atlamalıdır. Oyuncular şimdi sağa dönmeli ve Radagon Icon içeren bir sandığa ulaşmak için öndeki yolu takip etmelidir.

Radagon’s Soreseal (Özellikleri Büyük ölçüde Artırır, Ancak Alınan Hasarı da Artırır)

Bu tılsım için oyuncular Caelid bölgesindeki Elden Ring’in Fort Faroth’una gitmelidir. Bu konuma geldikten sonra, taraftarlar arkadaki merdivene koşmalı ve tırmanmalıdır. Oyuncular şimdi çatıyı geçerek karşılaştıkları üçüncü deliğe düşmelidir.

Hayranlar artık kendilerini bir ahşap platform üzerinde dururken bulacaklar ve sağ taraflarındaki ahşap çıta duvar biter bitmez güneye dönerek doğuya giden yaya yolunu takip etmelidirler. Oyuncular şimdi ahşap çıtalı duvarın ötesinde başka bir platforma bakıyor olmalı ve ona atlamalı, yolu takip etmeli ve Radagon’un Soresal’ına ulaşmak için bir merdivenden inmelidirler.

Godfrey Icon (Becerileri Geliştirir)

Godfrey Simgesi efsanevi tılsımı, Aşılanmış Godfrey’i yenerek kazanılır. Bu düşman, Altus Platosu bölgesinde bulunan ve Elden Ring’de bir Taş Kılıç Anahtarı gerektiren Golden Lineage Evergaol’da bulunabilir. Golden Lineage Evergaol’a ulaşmak için taraftarların kuzeye doğru kısa bir tünelden geçmeleri gerekiyor.

Moon of Nokstella (Memory Slots 2 artırır)

Bu efsanevi tılsımla ilgilenen oyuncuların, Ebedi Şehir Lütuf Şehri Nokstella’ya gitmeleri gerekecek. Bu, Ranni’nin Elden Ring’deki görev serisi sırasında gerçekleşecek bir şey ve işte Lütuf Bölgesi’nden alınması gereken yol:

  • Batıya gidin ve sağ tarafta bir köprü olana kadar merdivenleri çıkın.
  • O köprüyü geçin, önünüzdeki merdivenleri çıkın ve büyük bir binaya girmek için sağa dönün.
  • Bu binadan kuzeybatı köşesinden çıkın ve başka bir binaya ulaşmak için merdivenleri çıkın.
  • Binanın karşısından, altında Nokstella Ayı’nın bulunduğu dev taht için yürüyün.

Old Lord’s Talisman (Büyü Etkisi Süresini Uzatır)

Hayranlar bu efsanevi tılsımı, Giants Mountaintops’taki Forge of the Giants Grace Site of Grace aracılığıyla erişilen Elden Ring’s Crumbling Farum Azula’da bulabilirler. Bu bölgedeki Great Bridge Site of Grace’in yanından, oyuncular batıya doğru merdivenleri tırmanmalı, tepeden sola dönmeli ve ardından bir sonraki merdiven setine tırmanmalıdır. Buradan oyuncular kuzeye gitmeli ve meşalelerle çevrili bir kapıdan geçmelidir.

Taraftarlar daha sonra sağ taraftaki bir kapıdan geçmeli, güneye doğru birkaç adım yürümeli ve bir merdivenden inmelidir. Bu merdivenin altında bir kuleye giden bir geçit vardır ve Yaşlı Lord’un Tılsımı onun içinde bir sandık içindedir.

Marika’s Soreseal (Özellikleri Büyük ölçüde Artırır, Ancak Alınan Hasarı da Artırır)

Bu tılsımı elde etmenin ilk adımı Miquella’nın Haligtree’sine ulaşmaktır. Bunu yapmak için, oyuncular Haligtree Gizli Madalyonunun iki parçasını bulmalı ve birleştirilmiş madalyonu Giants’ın Dağ Tepelerinde Grand Lift of Rold’a binmek için kullanmalıdır. Hayranlar daha sonra Elden Ring’deki Haligtree’ye giden bir portala erişmek için yakındaki Ordina, Liturgical Town’daki bulmacayı çözmelidir.

Bu özel konuma vardıklarında, oyuncular Elphael Inner Wall Site of Grace’e doğru yol almalıdır. Bu Grace Sitesi ile odadan başlayarak, fanlar kuzeydoğu köşesinden çıkmalı ve ardından bir merdiven bulmak için kısa bir mesafe için güneydoğuya gitmelidir. Bu merdivenin altında güneydoğuya giden bir yol var ve oyuncuları Marika’nın Soresal’ını engelleyen Taş Kılıç Anahtar kapısına götürecek.

Dragoncrest Greatshield Talisman (Fiziksel Hasar Olumsuzlamasını Muazzam Artırır)

Bu tılsım ayrıca Miquella’nın Haligtree’sine bir gezi gerektirir, ancak bu sefer oyuncular Drainage Channel Site of Grace’den başlamalıdır. Hayranlar, Elden Ring’deki bu Grace Sitesi ile odanın doğusuna doğru yönelmeli ve çıkıntıdan düşmeden önce durmalıdır. Oyuncular daha sonra sola dönmeli ve önlerindeki ağaç köküne atlamalıdır.

Hayranlar artık kuzeye doğru ilerlemek için ağaç köklerini ve binanın yapısal unsurlarını kullanmalı. Buradaki amaç, şapelin çatısındaki deliğe ulaşmak ve oyuncular bu delikten düştükten sonra batıdaki bazı düşmanların ortasında Dragoncrest Greatshield Tılsımı görecekler.

Erdtree’s Favor +2 (Maksimum HP, Dayanıklılık ve Ekipman Yükünü Artırır)

Nihai efsanevi tılsım, ancak Kraliyet Başkenti Elden Ring’in Leyndell’inde kayda değer bir değişiklik yapıldıktan sonra erişilebilir. Bu değişikliğin özellikleri burada açıklanmayacak olsa da, spoiler vermemek adına, hikayenin ilerleyişiyle gerçekleşecek ve oldukça açık olmalı.

Değişikliğin ardından, oyuncular Altus Plateau’daki Forbidden Lands Site of Grace’e gitmeli, batıya Leyndell’e doğru yürümeli ve asansöre binmelidir. Hayranlar daha sonra Capital Outskirts’deki köprüyü geçmeli ve sonunda asansöre binmelidir. Bu ikinci kaldırma durduğunda, oyuncular Elden Ring’in Ülserli Ağaç Ruhları ile bölgeye inmeli ve yerden uzanan bir ağaç kütüğü üzerinde Erdtree’s Favor +2 bulacaklar.

Elden Ring artık PC, PlayStation 4 ve 5, Xbox One ve Series X|S için mevcut.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mobil uygulamamızı denediniz mi?