Elden RingOyun GündemRehber

Elden Ring: Sacramental Bud Farm Rehberi

Sacramental Buds, Elden Ring’de Scarlet Rot ile başa çıkmak için mücadele edenler için önemlidir. İşte malzemeyi nasıl toplayacağınızı gösteren rehber.

Elden Ring dünyası her türlü tehlikeyle dolu. Aradaki Topraklar gerçekten heybetli düşmanlara sahiptir ve bazıları oldukça cezalandırıcı statü etkileri ortaya çıkarma yeteneğine sahiptir. Zehir, zamanla sürekli hasar alacağından, kendilerini hastalıktan mustarip bulanlar için biraz sıkıntı olabilir. Neyse ki, Poison biraz yavaş yanıyor ve oyuncuların karşılaşacağı diğer bazı durum etkilerine kıyasla kesinlikle hafif. Blood Loss ve Frostbite, bir oyuncuyu sakat bırakırken aynı anda onlara tek bir hamlede muazzam hasar vererek en sağlam Tarnished’i bile alt edebilir.

Muhtemelen en kötü durum etkisi Scarlet Rot’tur. Scarlet Rot sayaçlarının tepeye kadar dolmasına izin verenler, Poison gibi çalışan ancak çok daha hızlı bir oranda hastalıktan etkilenecekler. Yakında Scarlet Rot’u temizleyemeyenler, sağlıklarının büyük parçalar halinde azaldığını görecek ve onları sadece hayatta kalmak için şişe tedariklerini azaltmaya zorlayacak. Hatta (ve muhtemelen oyunun başlarında) tüm bir şişe stoğundan geçmek ve hastalığın kalıcı etkilerinden dolayı ölmek bile mümkündür. Neyse ki, oyuncular Scarlet Rot’larını temizleyecek öğeler yaratabilirler, ancak bunları yapmak için Sacramental Bud adlı nadir bir işçilik malzemesine ihtiyaçları olacak. Oyuncuların Elden Ring’de Sacramental Bud’ı toplayabilecekleri yer burası.

Elden Ring’de Sacramental Bud Nerede?

Ne yazık ki, Sacramental Bud son derece nadir işçilik malzemeleridir, bu nedenle oyuncuların bir stok biriktirmek istiyorlarsa biraz çiftçilik yapmaları gerekecek. Acı verecek kadar düşük bir düşme oranlarına sahipler, ancak Sacramental Bud’ı düşürme yeteneğine sahip düşmanlarla dolu belirli bir alan var, bu da çiftlik yapmayı biraz daha kolaylaştırıyor. Oraya ulaşmak için oyuncuların Altus Plateau’daki Writheblood Harabeleri’ne gitmesi gerekiyor.

Bölgeye henüz ulaşmamış olanlar, ya Dectus Madalyonunu bir araya getirip Grand Lift’e binmek ya da Harabe-Yayılmış Uçurum’a tırmanmak ve giriş kazanmak için Magma Wyrm Makar ile uğraşmak zorunda kalacaklar. Altus Platosu’na girdikten sonra, oyuncular Gelmir Dağı’nı Altus Platosu’na bağlayan köprünün yakınında bulunan Bridge of Iniquity Site of Grace’i bulana kadar Kuzey’e ve ardından Batı’ya gidebilirler. Writheblood Harabeleri, Bridge of Iniquity Grace Sitesi için doğrudan Doğu’da bulunabilir ve bu, çiftçilik yaparken her lütuf sıfırlamasından sonra onlara ulaşmanın en kolay yoludur.

Bir kez orada, oyuncular harabelerde bulunan yedi Rotten Strays’i toplayabilecekler. Bu köpeklerin Sacramental Bud için yüzde 3’lük bir düşme oranı var. Ayrıca yüzde 20 düşme oranına sahip amorf bir Dev İskelet Balçık var. Oyuncular, harabelere koşabilir ve malzemeyi toplamak için durulayıp tekrar edebilir, ancak düşük düşme oranlarıyla biraz zaman alabilir. Oyuncular ayrıca, nadir üretim materyalini bulma ihtimalini artırmak için Eşya Keşiflerini artırabilirler. Giyildiğinde Eşya Keşfi’ni artıracak Gümüş Bokböceği olarak bilinen özel bir Tılsım bile var.

Sacramental Bud Ne İşe Yarar?

Kutsal Tomurcuk, iki ayrı üretim tarifinde kullanılır. Düşmanları büyülemenin bir yolunu arayan oyuncular Büyüleyici Dallar yapabilirler. Bu ürünler 1 adet Miquella’s Lily ve 1 adet Sacramental Bud birleştirilerek üretilir. Oyuncuların tarifi öğrenebilmeleri için ayrıca Şevk’in Yemek Kitabı’nı [3] kazanmış olmaları gerekir. Bu özel yemek kitabı, Mohgwyn Hanedanlığı Mozolesi’ni ilk kez ziyaret ettikten sonra onunla konuştuklarında Gideon Ofnir tarafından oyunculara ödüllendirilir.

Oyuncuların Sakramental Tomurcuk ile yapabilecekleri en kullanışlı eşya Bolusları Korumaktır. Bu sarf malzemeleri, Scarlet Rot’u tamamen iyileştirebilir ve ayrıca bir oyuncunun Scarlet Rot birikim ölçerini tamamen sıfırlayabilir. Onları yapmak için oyuncuların önce Siofra Nehri’ndeki bir ceset üzerinde bulunan Armorer’s Cookbook’u [6] ele geçirmeleri gerekiyor. Yemek kitabına ulaşmanın en kolay yolu, Siofra Nehri Bankası Grace Sitesi’nde ortaya çıkmak ve ardından Torret’i (sütunların yakınında) kullanarak oyuncunun arkasındaki çıkıntılara atlamak ve Batı’ya giden uçurumu takip etmektir. Oyuncular yemek kitabına sahip olduklarında, Koruyucu Boluslar yapmak için 2 x Çiyli Bitki, 1 x Kristal Mağara Yosunu ve 1 x Kutsal Tomurcuğu birleştirebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir