Oyun Gündem

E3 2022 İptal Edildi

Çeşitli gönderilen bir e-postaya göre, E3 2022’nin dijital etkinliği resmen iptal edildi.

Razer PR lideri Will Powers, ESA’dan bir e-posta aldığını ve “E3 dijitalin 2022 için resmi olarak iptal edildiğini” tweetledi. VGC, IGN’nin yanı sıra bunu bağımsız olarak doğruladı.

ESA, iptal hakkında bir açıklama yayınladı.

“Tüm enerjimizi ve kaynaklarımızı gelecek yaz yeniden canlandırılmış bir fiziksel ve dijital E3 deneyimi sunmaya adayacağız. İster gösteri alanından ister en sevdiğiniz cihazlardan keyif alın, 2023 vitrini topluluğu, medyayı ve sektörü yepyeni bir formatta ve etkileşimli bir deneyimde bir araya getirecek.”

Gelecek yıl bir etkinlik düzenleme niyetini teyit etmeye devam etti.

“2023’te Los Angeles’tan dünyanın dört bir yanındaki hayranlara E3’ü canlı olarak sunmayı dört gözle bekliyoruz.”

Ocak ayında, etkinliğin fiziksel versiyonunun üst üste üçüncü yıl için iptal edildiği doğrulandı, şimdi planlanan dijital eşdeğeri takip etti.

E3 organizatörü yaptığı açıklamada, kararı “Covid-19’u çevreleyen devam eden sağlık riskleri ve katılımcıların ve katılımcıların güvenliği üzerindeki potansiyel etkisi” nedeniyle aldığını söyledi.

“E3’ün geleceği konusunda inanılmaz heyecanlıyız ve yakında daha fazla ayrıntı açıklamayı dört gözle bekliyoruz.”

EA, Sony ve Activision dahil olmak üzere birçok büyük yayıncının son yıllarda etkinliği terk etmesiyle birlikte ESA, E3’ü yeniden icat etmek için zaten önemli bir baskıyla karşı karşıyaydı ve bu 2020’nin iptal edilmesinden önceydi, ardından EA ve Ubisoft gibi birçok şirket kendi dijital etkinliklerini yürüten başarının tadını çıkardı.

Geçen yıl bir VGC raporu hakkında yorum yapan eski Nintendo of America patronu Reggie Fils-Aimé, tarihi oyunlar olayını kurtarmak için ESA’nın hızlı hareket etmesi gerektiğine inandığını söyledi.

Gamertag Radio’ya konuşan Fils-Aimé, E3’ün dijitalleştiğine dair haberleri gördüğünü ve buna pek sevinmediğini söyledi. “Okuduklarımın kulağa pek inandırıcı gelmediğini söylemeliyim” dedi.

“Bir günlüğüne kral olsaydım, sana nasıl yapacağımı söylerim” dedi. “Bunu dijital olarak yapmanın kesinlikle doğru olduğunu düşünüyorum ve bunun nedeni, tipik olarak bir E3’e katılacak 60.000’den fazla insan var. Neler olup bittiğini öğrenmekle ilgilenen milyonlarca insan var ve bir olayı dijital olarak yürütmek bunu hayata geçirmenin yolu, bu yüzden doğru yol bu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mobil uygulamamızı denediniz mi?