Oyun Gündem

Dying Light 2’yi Beklerken Denenmesi Gereken Bir DLC Dying Light: Hellraid

Oyuncular tarafından merakla beklenen ve 7 Haziranda çıkacağı duyurulan Dying Light 2 oyunu çıkmadan önce ilk oyunu olan Dying Light’ı tekrar oynamak isteyen oyunculara bir tavsiyemiz var, zindan ve büyü temalı bir DLC olan Dying Light: Hellraid.

Dying Light: Hellraid 13 Ağustos 2020 tarihinde ana oyundaki gibi Türkçe dil desteği ile yayınlanan bir DLC paketi. Oyunun konusu ise ana hikayeden bağımsız olarak zindanda gezdiğimiz kılıcımızla iskeletler ve büyücüler ile savaşıp zindandan kurtulmaya çalıştığımız bir macera üzerine.

Dying Light: Hellraid ilk yayınlandığında hem metacritic üzerinde hem de oyunculardan pek olumlu yorumlar almamış hatta oyunun en kötü DLC’leri arasında gösterilmişti. Bunun sebebi olarak da ilk önce Dead Island oyununa özel bir DLC olarak hazırlanıp sonra Dying Light için düzenlenmesi. Dying Light: Hellraid oyun süresi boyunca kayıt alamamak ve 1-3 saat arasında değişen kısa ve hikayesiz oynanışı, oyunun unutulup gitmesine sebep olmuştu.

Dying Light: Hellraid DLC paketini canlandırmak için Techland yeni bir genişleme paketi yayınladı. Dying Light: Hellraid The Prisoner olarak duyurulan genişleme paketi sayesinde oyuna, oyuncuları kendine çekebilecek bir ana görev dizaynı ve 3 yeni görev eklendi. Eklenen bu görevleri isterseniz tek başınıza veya co-op olarak oynayabilirsiniz. Yeni eklenen silah türleri ise hızlı atışlar yapmak için efsanevi yay ve iki elli devasa çekiç. Yeni bir düşman sınıfı ve keşfetmek için yeni zindanlar da oyuncuları bekliyor.

Dying Light: Hellraid DLC paketini steam üzerinden 23 TL’ye satın alabilirsiniz.

Dying Light: Hellraid The Prisoner sinematik fragmanını aşağıda paylaşıyorum iyi seyirler.

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir