Oyun Gündem

Dying Light 2 Pilgrim Outpost için Gelecek Planlarını Açıklıyor

Dying Light 2 geliştiricileri Pilgrim Outpost(Seyyah Karakolu) özelliğinin sahne arkasına geçerek bu özelliğin oluşturulma sürecini ve ” türler arası deneyim” için gelecek planlarını açıklıyor.

Dying Light 2’nin son Gut Feeling güncellemesi oyuna çok sayıda yeni içerik getirdi ve bazı açılardan tüm sistemlerini hayran kitlesinin isteklerine daha uygun hale getirmek için yeniden elden geçirdi. Techland, oyunlarını destekleme ve topluluğunu dinleme konusunda her zaman başarılı olmuştur; bu güncelleme ile Dying Light 2’nin dövüşünde büyük değişiklikler yapıldı, parçalara ayırma korkunç hale getirildi, teçhizat dönüştürme özelliği getirildi, planlar ve silah yapımı gibi oynanış mekanikleri eklendi ve Seyyah Karakolu tanıtıldı (hata düzeltmeleri ve benzerleri arasında).

Dying Light 2’nin Pilgrim Outost: ‘Çapraz-Franchise Deneyimi’ Olmasının Hikayesi ve Amacı

Michalak, Pilgrim Outpost (Seyyah Karakolu)’nu oyuncuların oyun içinde yapacak yeni şeyler bulabilecekleri, yeni görevleri tamamlayabilecekleri ve diğer Dying Light hayranlarıyla tanışıp oyuna dahil olabilecekleri bir “iletişim merkezi” olarak nitelendiriyor. Techland oyunun hayranlar için gerçekten sürükleyici bir deneyim olmasını istediği için bu durum oyunun dışına da taşıyor. Öyle ki Seyyah Karakolu, Dying Light 1 ve Dying Light 2 arasında bir ” seriler arası deneyim” sunuyor. Orijinal oyun yıllar süren desteğin ardından hala güçlü bir hayran kitlesine sahip olduğundan, Dying Light 2’de kazanılan ödüller ilk Dying Light’taki kozmetik ürünler için harcanabilir ya da tam tersi Dying Light’ta kazanılan ödüller Dying Light 2’de harcanabilir.

Elbette, Michalak Pilgrim Outpost’un geleceği hakkında ciddi ayrıntılara girmedi ve bir sürü açıklamada bulunmadı, ancak potansiyel olarak Dying Light 2’ye geleceğini söylediği iki yenilik var. Birincisi, Techland şu anda “Derecelendirme Ödülleri” olarak tanımladığı, Techland’in oyuncuların başarılarını derecelendirmek için topluluk üzerinde belirlediği zorluklar üzerinde çalışıyor. Örneğin, Dying Light 2’nin Volatiles oyuncularının bir gecede kaç tanesini öldürebileceğini görmek için bir meydan okuma olabilir ve herkes kimin 1., 17., 500. vb. olduğunu görebilir. Bu şekilde, topluluğa küçük bir rekabet ve hayranların onunla etkileşime girmesi için yeni yollar getiriliyor, ancak bu ödüller aynı zamanda yeni ödüllerle de birlikte gelecek.

Görünüşe göre ikinci şey için hayranların sabırlı olması gerekiyor. Pilgrim Outpost web sitesinin doğası göz önüne alındığında (özellikle mobil cihazlarda) heyecan verici bir olasılık, ancak Techland’in istediği tamamen sürükleyici, her zaman deneyimi yaratmak için şirket gelecekte olası bir Mobil Uygulamayı düşünüyor. Bir zamanlar Dying Light 1 için de benzer bir uygulama mevcuttu, ancak bu tamamen farklı bir yenilik olacak. Ancak Michalak bunun “zor” olduğu konusunda uyarıyor, bu nedenle hayranlar bunun yakında çıkmasını beklememeli. Hayranların bekleyebileceği şey, Techland’in topluluğunu göz önünde bulundurarak Dying Light 2’yi birkaç yıl boyunca desteklemeyi sürdürmek olacaktır.

Ne de olsa Techland ilk oyununu yıllarca destekledi ve Dying Light 2 için de aynı planlara sahip. Game Rant ile yakın zamanda yapılan bir röportajda açıklandığı gibi, franchise direktörü Tymon Smektala, “Bizi Destiny veya hizmet oyunu olarak diğer oyunlarla kıyaslamak istemiyorum, ancak gittiğimiz yön bu. Destiny’nin sağladığı uzun soluklu etkiye sahip olmak istiyoruz. Grand Theft Auto Online’ın uzun solukluluğu gibi uzun sürmesini istiyoruz. Bu alandaki diğer oyunların uzun süre dayanmasını istiyoruz.” Pilgrim’s Outpost, Dying Light 2 için bu yolda sadece bir başlangıç.

Kaynak
Gamerant

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir