ModlarOyun GündemPC

Düşük Sistemli Oyunculara Müjde! Cyberpunk 2077 AMD FSR 2 Modu

AMD’nin yeni FidelityFX Süper Çözünürlük 2.0 teknolojisi bir ay önce çıktı, bu nedenle henüz destekleyen çok fazla oyun yok. Ancak, bir Cyberpunk 2077 mod yapımcısı, AMD’nin yeni hızlı görüntü ölçekleme teknolojisini Cyberpunk’a getirmek için yeni bir mod üzerinde çalıştı.

Mod yapımcısı PotatoOfDoom tarafından oluşturulan Cyberpunk 2077 FidelityFX Süper Çözünürlük 2.0 modu, Cyberpunk 2077’nin mevcut Nvidia DLSS zamansal ölçeklendirmesini AMD FSR 2.0 ile değiştiriyor. FSR ve DLSS aynı şekilde çalıştığından, en azından teoride oldukça basit bir işlem: Cyberpunk 2077’nin kullandığı DLSS dinamik bağlantı kitaplığı (dll) dosyalarını silmeniz ve bunları DLSS komutlarını çeviren yeni mod ile değiştirmeniz yeterli.

Mod hala yapım aşamasında olsa da, PotatoOfDoom sonuçların etkileyici olduğunu söyledi. Modcuya göre GTX 1080’de normalde elde edilen kare hızının yaklaşık iki katına ulaşabiliyor.

Modu deneyen oyuncular da çok başarılı sonuçlar elde etmiş, oyunculardan biri GTX 970 ile oyunda 1080p’de 30 fps’de ultra ayarlarda çalıştırdığını söyledi. Bir başka oyuncu ise modun 5700XT ile ultra ayarlarda normalde 50 fps olan performansını 86 fps’ye yükselttiğini iddia etti.

PotatoOfDoom, modun şuan yalnızca Cyberpunk 2077’nin Steam sürümü için tasarlandığı konusunda uyarıyor, ancak yakın zamanda yapılacak bir güncelleme ile GOG sürümü için de çıkacağını duyurdu.

KURULUM:
İndirdiğiniz modu Cyberpunk klasörüne çıkartın, böylece 3 DLL’nin tümü ana EXE ile aynı klasörde olacak.
Dahil edilen “EnableSignatureOverride.reg” dosyasını yönetici olarak çalıştırın.
Oyunu başlatın, grafik seçeneklerine gidin ve “DLSS” ayarını seçin.

MODU İNDİR

Gameolog

Kurucu üyelerden oluşan yazar topluluğuyuz. Bütün oyun severlere doğru haberler iletmeyi amaçlıyoruz... Oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip eden ekibimiz, bu sektöre ait son gelişmeleri haber içeriklerini yamaları ve modları size aktarıyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamamızı denediniz mi?