Oyun Gündem

Druckmann, The Last of Us Part 3’ün “bu hikayede başka bir bölüm” olabileceğini söylüyor

Son bir tango lütfen

Naughty Dog eş başkanı Neil Druckmann, The Last of Us serisinin üçüncü ve son bölümü için hazır bir “konsepti” olduğunu söyledi.

Grounded 2: Making The Last of Us Part 2 adlı büyüleyici kamera arkası belgeselinin en sonunda konuşan Druckmann, henüz tam olarak şekillendirilmiş bir hikayeye sahip olmasa da, “[The Last of Us Part 1] kadar heyecan verici” bir fikir çekirdeğine sahip olduğunu belirtti.

Son yayınlanan 2 saat uzunluğundaki Part 2’nin yapım sürecini anlatan belgesel tadındaki video

“Eğer bunu bir daha asla yapamayacaksak, bu iyi bir bitiş noktası. Elmanın son ısırığı, hikaye bitti,”

“Naughty Dog’da çalışmanın en güzel yanı buna mecbur olmamamız. Her zaman ‘Başka bir The Last of Us isteriz, ama siz başka bir şey için tutkuluysanız, bu diğer şeyi destekleyeceğiz. İçinde bulunduğum konum çok ayrıcalıklı. Bunu asla hafife almıyorum.”

Ancak Druckmann “yıllarca” hikayenin başka nereye gidebileceği konusunda başka bir fikri olmasa da, şimdi bir “konsepti” olduğunu söylüyor.

“‘Orada bir konsept var mı’ diye düşünüyordum. Ve yıllardır bu konsepti bulamadım. Ama son zamanlarda bu değişti.

“Bir hikayem yok, ama bana göre [Part 1] kadar heyecan verici, [Part 2] kadar heyecan verici, kendi başına bir şey olan, ancak üç [oyun] için de bu çizgiye sahip olan bir konseptim var. Dolayısıyla bu hikayede muhtemelen bir bölüm daha varmış gibi hissediyorum.”

Druckmann’ın Videoda yapmış olduğu konuşmasından

“Bir bölüm daha” kısmı da ilginç, eleştirmenlerce beğenilen serinin üçüncü bir bölümünü alırsak, muhtemelen sonuncusu olacağını ima ediyor.

Siz ne dersiniz? Sizce de TLOU’ın hikayesi Part 2 ile bitti mi? Yoksa hikayeye farklı bir final hazırlanmalı mı?

Yorumlarınızı bekliyoruz.

Fethpasha

Atari 2000'den beri oyun oynayan zamanının bir çok oyununu tatmış ve genel itibari ile RPG tutkununu haline gelmiş birisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir