Oyun Gündem

Diablo IV, Blizzard Entertainment’ın Tüm Zamanların En Hızlı Satan Oyunu Oldu

Şirket, Diablo IV’ün hem konsol hem de PC’de şimdiye kadarki en yüksek erken erişim satışını gerçekleştirerek Blizzard Entertainment’ın tüm zamanların en hızlı satan oyunu olduğunu duyurdu.

Diablo IV bugün Battle.net üzerinden PlayStation 5, Xbox Series, PlayStation 4, Xbox One ve PC için resmi olarak piyasaya sürülmüş olsa da, 1 Haziran’da erken erişimin başlamasından bu yana geçen dört gün içinde oyun 94 milyon saatten fazla, yani 10.000 yıldan fazla oynandı.

Diablo genel müdürü Rod Fergusson bir basın açıklamasında “Bu Diablo IV ekibi için yıllar süren bir an.Oyunculara bir Diablo oyununda şimdiye kadar anlatılmış en zengin hikayeyi sunmaktan son derece gurur duyuyoruz. Oyuncular, kişisel karakter özelleştirme, korkunç iblislerle savaşmak için kişiselleştirilmiş becerileri donatma veya yeni şeyler keşfederken oyun tarzınızı desteklemek için Efsanevi ganimet toplama gibi bir dizi seçeneğe sahip. Oyunun 2019’da ilk kez duyurulmasından bu yana, dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca oyuncunun desteği bizi karanlık Sanctuary vizyonumuzun bu sürümüne yönlendirdi. Selam olsun Lilith, Kutsal Anne.” dedi.

Blizzard Entertainment başkanı Mike Ybarra ise şunları ekledi: “Blizzard olarak vizyonumuz herkesin paylaşabileceği efsanevi deneyimler yaratmak ve Diablo IV bu vizyonun inanılmaz bir şekilde hayata geçirilmiş hali. Son derece özelleştirilebilir oynanış, sürükleyici hikaye anlatımı ve dünyayla nasıl etkileşim kurulacağına dair çok sayıda seçenekle Diablo evreninin bu ustaca hazırlanmış ifadesi, yetenekli geliştirme ekiplerimizin neler yapabileceğinin olağanüstü bir örneğidir. İster serinin kıdemlisi olun, ister Sanctuary’ye ilk kez dalıyor olun, oyuncuları Diablo IV’ün küresel lansmanına bekliyoruz.”

Kaynak
Gematsu

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir