Oyun Gündem

Diablo 4 Türkçe Dil Desteği ile geliyor.

”AHH, FRESH MEAT !!!”

Bugün ülkemiz oyuncuları için gerçekten çok güzel bir haber aldık, bildiğiniz üzere Blizzard yakın zamanda bir iş ilanı açarak Türkçe yerelleştirme için ekip arkadaşları aradığını duyurmuş ve bu alandaki başvuruları almıştı. Blizzard bu ilanının ilk meyvesi olarak ülkemiz oyuncularına Diablo 4’ü Türkçe olarak sunmaya hazırlanıyor.

Dünya çapında olduğu gibi ülkemizde de oyunun büyük bir hayran kitlesi var öyle ki Diablo 3’ün Türkiye çıkışı taksimde bir etkinlikle kutlanmış insanlar oyunun ilk fiziki kopyasına sahip olabilmek için kuyruğa girmişti. Diablo 4’ün yanı sıra Diablo Immortal ve Overwatch 2‘nin de Türkçe dil desteği ile gelmesi olasılıklar arasında yer alıyor. Bu denli köklü ve dünya çapında bilinilirliği yüksek bir markanın biz Türk oyuncularına ana dilinde sunulması gerçekten mutluluk verici, kim bilir belki ilerleyen yıllarda başka büyük markalarında ülkemiz oyuncu topluluğuna gereken önemi verdiğini görebiliriz.

Diablo 4 6 Haziran 2023 tarihinde tüm dünya ile birlikte ülkemizde de çıkış yapcak.

Fethpasha

Atari 2000'den beri oyun oynayan zamanının bir çok oyununu tatmış ve genel itibari ile RPG tutkununu haline gelmiş birisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir