Oyun GündemPCPlay Station

Deathloop: Denuvo Nedeniyle PC Sürümü Ciddi Optimizasyon Sorunları Barındırıyor

Bugün yeni iddialı oyun Deathloop Arkane Studios tarafından çıkış yaptı. Özel medya Deathloop’u olumlu karşıladı, ancak sıradan oyuncular bu kadar net olamadı. Steam’deki yaklaşık 1.000 kullanıcı incelemesine göre, proje karışık bir derecelendirmeye sahip. Kullanıcıların sadece %63’ü Deathloop hakkında olumlu konuşuyor, diğerleri ise oyunun optimizasyonunu şiddetle eleştiriyor.

Oyuncular, güçlü PC’lerde bile FPS düşüşlerinden muzdarip olduğunu belirtiyor. RTX 3080’deki Deathloop’u yüksek grafik ön ayarında oynatmak zor, düşük bütçeli video kartları bile saniyede 12 kareden fazla veremiyor deniliyor. Birçok kullanıcı Deathloop’un düşük performansı için Denuvo’yu suçlamaya başladı. Örnek olarak oyunun PlayStation 5’teki performansından bahsediyorlar. Oyunun konsol versiyonu ani düşüşler yaşamayarak oyundan tam anlamıyla keyif almanızı sağlıyor.

Gameolog Yazar Ekibi

Kurucu üyelerden oluşan yazar topluluğuyuz. Bütün oyun severlere doğru haberler iletmeyi amaçlıyoruz... Oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip eden ekibimiz, bu sektöre ait son gelişmeleri haber içeriklerini yamaları ve modları size aktarıyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir