Oyun Gündem

Dead Space Remake’in Çıkış Tarihi Açıklandı!Bilim kurgu korku oyunu 27 Ocak 2023’te PlayStation 5, Xbox Series X|S ve PC için çıkacak.

Dead Space Kıdemli Yapımcısı Phillippe Ducharme yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bu Remake’i geliştirmek Motive’de bizim için çok eğlenceliydi, çünkü serinin gerçek hayranlarıyız ve ona hak ettiği saygıyı göstermek istiyoruz.

“Onları bu geliştirme yolculuğuna çıkarırken, oyuncuların tepkilerini görmek de aynı derecede heyecan vericiydi.”

Ducharme ayrıca oyunun “Alpha’ya ulaşma yolunda büyük ilerleme kaydettiğini ve oyunun gelecek yıl Ocak ayında çıkacağını duyurmaktan mutluluk duyduğunu” söyledi.

Orijinal Dead Space, devasa bir maden yıldız gemisi USG Ishimura’yı tamir etmek için rutin bir görevde sıradan bir mühendis olan Isaac Clarke’ı takip ediyor.

Ancak Ishimura’da yaşayan bir kabus sizi bekliyor. Geminin mürettebatı katledildi ve enfekte oldu ve Isaac’in kız arkadaşı Nicole gemide bir yerlerde kayıp.

Motive, geliştirilmiş ses tasarımı ve görselleri vurgulayan çeşitli canlı yayınlarda oyunun erken geliştirme aşamasında olduğunu gösterdi.

EA, Temmuz 2021’de kısa bir teaser fragmanı ile Dead Space Remake üzerinde çalıştığını duyurdu.

Yaratıcı yönetmen Roman Campos-Oriola ve eski Assassin’s Creed Valhalla oyun yönetmeni Eric Baptizat tarafından yönetilen oyun, PS5, Xbox Series X/S ve PC için Star Wars Squadrons stüdyosu Motive’de geliştiriliyor.

Sıfırdan Frostbite motoruyla inşa edilen bu oyun, orijinal oyundan kesilen içeriği ve devam filmlerinde tanıtılan özellikleri içerebilecek “gelişmiş bir hikaye, karakterler, oyun mekaniği ve daha fazlasını” sunmayı vaat ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mobil uygulamamızı denediniz mi?