Oyun Gündem

Dead Space Remake PS5 vs Xbox Series vs PC Karşılaştırması: Hangi Platform En İyisi?

EA Motive’in hayatta kalma korku oyunu Dead Space’in yeniden yapımı artık PS5, Xbox Series X ve PC’de mevcut ve hangi sürümü alacağınız konusunda kararsızsanız, okumaya devam edin.

Oyun PS5 ve Xbox Series X’te Kalite ve Performans olmak üzere 2 grafik moduna sahip. Dead Space’in PC versiyonunda, mevcut en yüksek grafik ayarları PS5 ve Xbox Series X’e kıyasla daha iyi dokular, anizotropik filtreleme, gölgeler ve hacimsel efektler sunuyor. Konsol versiyonları, PC versiyonunda bulunan Yüksek grafik ayarları ile eşdeğerdir.

Hem PS5 hem de Xbox Series X’te, Kalite modu 1440p doğal çözünürlükte çalışıyor ve Performans moduna göre hacimsel aydınlatma, ortam ışıklandırması, gölgeler ve bazı işlem sonrası efektlerde iyileştirmeler sağlıyor. Kalite modu ayrıca ışın izleme ile ortam ışıklandırması daha doğru bir benzerinide de ekliyor. Ancak yansımalar ve gölgeler hiçbir sürümde Işın İzleme özelliğine sahip değil. Değişken Oranlı Gölgelendirme (VRS) her iki konsolda da mevcut, ancak PS5 daha agresif bir yazılım uygulamasına sahip ve Xbox Series X’e kıyasla daha belirgin yapaylıklara neden oluyor.

Kaynak
twistedvoxel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir