Oyun GündemPC

Days Gone İpuçları ve Püf Noktaları

Days Gone’un tehlikeli dünyası rakip çetelerin, kana susamış bir tarikatın ve tabii ki … Freakers’ın evi. Ve an be an oyun düz gibi görünse de, oyunun tam olarak açıklayamadığı epeyce gizli sistem var. Days Gone’un size söylemediği önemli ipuçlarını bu yazımızda bulacaksınız.

Önce Ne Yükseltilmeli?

Öncelikle, açık yolda çok zaman harcayacaksınız, bu yüzden Copeland’s Camp’te motorunuzun hızını mümkün olan en kısa sürede yükseltmeyi hedefleyin. Bu çok büyük bir artış değil, ancak zaman içinde seyahatten tasarruf edeceği kesin.

Yakıt Tankını Yükseltme

Yakıt aramak için koşturmak muhtemelen Days Gone’da en az eğlenceli görevdir. Yakıt ikmali yapmanıza gerek kalmadan daha uzak mesafelere gidebilmeniz için motorunuzun benzin deposunu mümkün olan en kısa sürede yükselterek buna karşı koyun.

Motorunuzu Yürütmeyi Unutmayın

Motorunuz rölantideyken, sol çubukla ileri veya geri gidebilirsiniz. Kasabalara daha sessizce gitmek için bunu kullanın veya benzini biterse yakındaki bir kasabaya yürütmek için kullanın.

İlaç Zulası

Days Gone’da yapacağınız ilk şey Leon’u devirmek olacak ve çok kısa bir süre sonra onun uyuşturucu zulasına sahip olacaksınız. Tucker’s üzerinden Copeland’ın kampına geri göndermeyi seçin. Copeland, erkenden isteyeceğiniz birçok motor yükseltmesine sahiptir. Tucker’ın kampında daha iyi silahlar olsa da, uyuşturucu zulası size yine de değerli bir şey satın almanız için yeterince güven veya kredi kazandırmayacaktır.

Silahların Saklanması

Bir satıcıdan silah satın almak, onları silah dolabınıza kalıcı olarak ekler. Vahşi doğada silah bulmak maalesef işe yaramıyor. Bu nedenle, satın aldığınız bir silahı daha fazla cephaneli bir şey silah için bırakmaktan korkmayın, çünkü her zaman güvenli bir evde geri alabilirsiniz.

Haritadaki Soru İşaretlerinin Anlamı

Freakers ile savaşan ya da arabalara hapsolmuş insanlara yardım etmeyi bırakmak size kamp güveni ve para kazandıracaktır. Onları, ödülleri değişecek olan seçtiğiniz kampa gönderebilirsiniz. Bu rastgele olayları kolayca tespit etmek için mini haritanızda beliren soru işaretine dikkat edin. Ancak uyarı, bu dinamik olaylar bazen bir tuzak olabilir.

Molotof Kokteyli Önemli

Molotof kokteyli veya pipo bombası kullanmaktan korkmayın. Yağmalarda bol miktarda zombi bulunur ve daha fazlasını öldürmek için her zaman bol miktarda stoğa sahip olmalısınız.

İstila Yuvalarına yaklaşırken, elinizde en az iki Molotof kokteyli bulundurmaya çalışın. Biri yuvayı tutuşturmak, diğeri ise yuvadan çıkan Freaker grubunun büyük bir parçasını yakmak için.

NERO Enjektörleri Nasıl ve Nerede Bulunur?

Deacon’un Dayanıklılığını, Sağlığını veya Odaklanmasını artıran öğe olan NERO Enjektörleri, özellikle NERO Siteleri olarak etiketlenmemiş yerlerde bulunabilir. Parlayan bir işaret veya daha fazla yoldan çıkmış yerler olup olmadığını görmek için mağaraların içini kontrol edin.

“Hiçbir yere” giden rampalara dikkat edin. Ses kayıt cihazlarının yanı sıra çarpışan helikopter sahalarında bulunabilecek ek Nero Enjektörleri var. Kaza alanlarına yalnızca motorunuzla yakındaki bir rampadan veya çıkıntıdan atlayarak erişilebilir, bu nedenle onları aramadan önce en az bir nitro öğesini yükseltin.

Hangi İstatistiği Arttırmalısınız?

İlk NERO enjektörüne ulaştığınızda, Deacon’un Yaşamını, Dayanıklılığını veya Odaklanmasını artırma arasında seçim yapabilirsiniz. Dayanıklılık en önemlisidir. Bu kaynak koşmak ve yuvarlanmak için kullanılır, bu da kendinizi zor bir durumda bulursanız ölüm kalım meselesi anlamına gelebilir.

Hızlı Seyahat (Fast Travel) Nasıl Yapılır?

Hızlı seyahat etmek için, yalnızca NERO Kontrol Noktalarını ve Pusu Kamplarını temizlemeniz gerekmez, aynı zamanda aradaki İstilaları temizlemeniz gerekir.

Gameolog

Kurucu üyelerden oluşan yazar topluluğuyuz. Bütün oyun severlere doğru haberler iletmeyi amaçlıyoruz... Oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip eden ekibimiz, bu sektöre ait son gelişmeleri haber içeriklerini yamaları ve modları size aktarıyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir