HaberlerOyun Gündem

Cyberpunk 2077’nin büyük 2.0 güncellemesi önümüzdeki hafta geliyor

Phantom Liberty’ye beş gün kala.

Cyberpunk 2077 için hem ücretli genişleme paketi hem de önemli bir 2.0 temel oyun revizyonu ile birlikte yaklaşıyor; genişleme paketi Phantom Liberty’nin 26 Eylül’de geleceğini zaten biliyorduk, ancak geliştirici CD Projekt şimdi ücretsiz 2.0 güncellemesinin beş gün önce, 21 Eylül’de geleceğini doğruladı.

Cyberpunk 2.0, 2020’nin sonundaki tartışmalı lansmanından bu yana oyuna yöneltilen eleştirilerin bir kısmını ele almayı amaçlıyor ve tamamen yeniden tasarlanmış yetenek ağaçları ve avantajlar, yenilenmiş siber yazılımlar, yeni bir kapasite sistemi, araç savaşı ve araba kovalamacaları, savaş yapay zekası iyileştirmeleri ve yeni bir polis sistemi vaat ediyor. Ayrıca ganimet, eşya ve işçilikte değişikliklerin yanı sıra kullanıcı arayüzü ve kullanıcı deneyimi iyileştirmeleri ve yeni bir radyo istasyonu seçimi de getiriyor.

Başka bir deyişle, Cyberpunk’ın 2.0 güncellemesi çok çeşitli temel sistemlere önemli bir şekilde dokunuyor ve CD Projekt bu değişikliklerin deneyimi nasıl etkileyeceğini son zamanlarda bir dizi geliştirici yayınında açıklamaya çalışıyor.

Cyberpunk 2077 – Güncelleme 2.0 çıkış tarihi fragmanı

Dün akşam yayınlanan son bölümünde, 2.0’ın yenilenen beceri ağaçlarını ve avantajlarını vurgulamak için biraz zaman ayırarak, güncellemeyle birlikte mümkün olacak bir dizi yapıyı – ağır çekim, havaya atlayan Bullet-time Ninja; hızlı vuruş sırası, aşırı hızlanan Hack-&-Slash Netrunner; yakın mesafeli, yere vuran Savage Slugger Solo – gösterildi.

Ve elbette Cyberpunk 2077’nin yeni bir hikaye, yeni bir bölge, yeni görevler, yeni boss dövüşleri, araç görevleri, 60’a yükseltilmiş seviye sınırı ve yeni bir Relic beceri ağacı ekleyen Phantom Liberty genişleme paketine de bir göz attık, ancak bu kez esas olarak yeni karakter Solomon Reed’i canlandıran Idris Elba ile bir sohbet şeklinde. Elba aynı zamanda CD Projekt’in yeni yayınlanan sinematik Phantom Liberty fragmanının da odak noktası.

Cyberpunk 2077 Phantom Liberty sinematik fragmanı.

CD Projekt’in bu kez Cyberpunk 2077’nin müziği hakkında konuşmak dışında söyleyecekleri hemen hemen bu kadardı – ki bu müzik şu anda resmi olarak yayın hizmetlerinde yayınlandı. Ancak buradaki kilit noktalar: Phantom Liberty 26 Eylül’de geliyor ve büyük 2.0 güncellemesi beş gün önce, 21 Eylül’de Xbox Series X/S, PS5 ve PC’ye geliyor.

2.0 güncellemesi ile beraber gelecek olan yeni sınıflara aşağıdaki videolardan ulaşabilirsiniz.

Savage Slugger Solo
Hakc-&-Slash Netrunner
Bullet-Time Ninja

Fethpasha

Atari 2000'den beri oyun oynayan zamanının bir çok oyununu tatmış ve genel itibari ile RPG tutkununu haline gelmiş birisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir