Oyun Gündem

Cyberpunk 2077 ‘V’ Kadın Karakterini Seslendiren Cherami Leigh En başta Hangi Oyun Karakteri Olduğunu Bilmiyordu

Cyberpunk 2077’nin güçlü özelliklerinden biri de ilginç bir şekilde yazılmış karakterleridir. Ancak, Johnny Silverhand, Panam veya Judy gibi kişilerden değil, hangi cinsiyeti seçtiğimize bağlı olarak Vee’nin kendisinden bahsediyoruz. İngilizce dublajda Vee’nin kadın rolünü seslendiren Cherami Lee, karakter üzerinde çalışma hakkında konuştu ve bazı ilginç gerçekleri paylaştı.

Cherami Lee Mart ayında Kawacon 2023’te çalışmaları hakkında konuştuğu uzun bir röportaj verdi. O etkinliğin üzerinden uzun zaman geçmesine rağmen, CD Projekt RED ile işbirliği ve Vee’nin kadın versiyonunu seslendirmesi hakkında bir alıntı yapmaya değer.

Oyuncu ilk başta ne tür bir oyun üzerinde çalıştığını bile bilmediğini açıkladı. Başlangıçta Victor Vector ve Jackie gibi karakterlerle konuşma sahnelerini canlandırdı. İtiraf ettiği gibi, genellikle bu aşamada işten sonra eve gider ve dahil olduğu proje hakkında çok fazla düşünmezdi, ancak bu durum onu meşgul etti, bu yüzden herhangi bir bilgi için internete göz atmaya karar verdi. Bu onu Cyberpunk 2077 fragmanına sürükledi.

İlginçtir ki Vee’nin erkek versiyonunu seslendiren Gavin Drea da başlangıçta hangi proje üzerinde çalıştığını bilmiyordu. Aktris, ana karakterin cinsiyetini seçebildiğiniz pek çok oyunda, seslendirme sanatçılarının öyle bir şekilde çalıştığını, eğer hikaye bir erkek karaktere odaklanıyorsa, repliklerin önce aktör tarafından kaydedildiğini ve daha sonra aktrisin kayıt sırasında kendinden öncekinin konuşma şekline uyum sağlaması gerektiğini söyledi. Cyberpunk 2077’deki çalışmada bu durum söz konusu değildi ve hem Cherami hem de Gavin’in tam yaratıcı potansiyellerini ortaya koymalarına fırsat verdi

Konuşmayı dinleyen izleyicilerin Cherami’nin sesinin Vee’nin sesine benzemediğini fark etmemeleri zordu ki bu da onun bir oyuncu olarak ne kadar yetenekli olduğunu gösteriyor. Ayrıca yorumlar arasında çok etkileyici portföyüne yönelik övgü dolu sözler de vardı.

Kaynak
PlayGround

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir