Oyun GündemVideo Haber

Cyberpunk 2077 Path Tracing Overdrive Yaması Yayınlandı

CD Projekt RED, Cyberpunk 2077 için merakla beklenen Path Tracing Overdrive’ı yayınladı. Path Tracing teknolojisini test ettiğimiz videomuzu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Cyberpunk 2077 Yama Notları

  • Yol İzleme: Teknoloji Önizlemesi

Yol İzleme teknolojisini içeren bir Işın İzleme: Aşırı Hız ön ayarı eklendi. Ayarlar > Grafikler > Hızlı Ön Ayar’da Işın İzleme: Aşırı Hız ön ayarını etkinleştirebilir veya Işın İzleme bölümündeki Ayarlar > Grafikler’de ayrı olarak Yol İzleme’yi etkinleştirebilirsiniz.

Ek olarak, en az 8 GB VRAM’e sahip Işın İzleme özellikli diğer grafik kartları için Fotoğraf Modunda yol izlemeli ekran görüntüleri oluşturma seçeneği ekledik. Grafik kartınızda 8GB’tan fazla VRAM varsa ve bu seçenek hala gri ise, oyun içi çözünürlüğünüzü düşürmeniz gerekiyor demektir. Çözünürlük ne kadar yüksek ve GPU ne kadar az güçlüyse, ekran görüntüsü almanın o kadar uzun süreceğini unutmayın (birkaç saniye ile birkaç dakika arasında). Fotoğraf Modu için Yol İzlemeyi, Işın İzleme bölümündeki Ayarlar > Grafikler bölümünden etkinleştirebilirsiniz.

  • DLAA

Görüntü kalitesini iyileştirmek için tasarlanmış yapay zeka tabanlı bir kenar yumuşatma modu olan NVIDIA DLAA eklendi. DLAA, bir NVIDIA RTX grafik kartı gerektirir. NVIDIA DLSS bölümündeki Ayarlar > Grafik bölümünden etkinleştirilebilir.

  • Intel XeSS

Yüksek görüntü kalitesiyle gelişmiş performans sağlamak için makine öğrenimini kullanan bir yükseltme teknolojisi olan Intel Xe Super Sampling 1.1 için destek eklendi. Çözünürlük Ölçeklendirme bölümündeki Ayarlar > Grafikler’den etkinleştirilebilir.

  • Kıyaslama geliştirmeleri

Sonuç ekranında PC özellikleri, GPU sürücü sürümü ve seçili ayarlar dahil olmak üzere daha fazla bilgi görüntülemek için Kıyaslama iyileştirildi.

Kaynak
DSO Gaming

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir