Oyun Gündem

Cyberpunk 2077 Modu ile Oyuna Uçan Arabalar Ekleniyor

CD Projekt Red’in bilim kurgu RPG’si Cyberpunk 2077, uçan arabalar için çığlık atan bir oyun gibi geliyor ve şimdi bu hayran yapımı mod onları oyuna getiriyor.

Yara hala birçok kişiye derin geliyor, ancak en azından Cyberpunk 2077, ilk piyasaya sürüldüğünden çok daha iyi bir durumda. Tüm kusurlarına rağmen ve hala kesinlikle biraz var, oradaki en iyi açık dünya RPG’lerinden biri, orada oturan Fallout ve Elden Ring gibi. Ancak, bu fütürist bilim kurgu dünyasında eksik görünen bir şey, uçan arabalar. Hayranlar, geliştiricinin onları eklediğini düşünebilir, ancak şimdilik, bu rolü üstlenmek bir mod yapımcısına bırakıldı.

YouTuber LastKnownMeal, uzun zamandır beklenen uçan arabaları oyuna ekleyen yeni bir Cyberpunk 2077 modunu gösteriyor. Jack Humbert tarafından oluşturulan eklentiye “Let There Be Flight” adı verilir ve hatta oyuncuların bisiklet uçurmasına da izin verir. Modla ilgili belki de en ilgi çekici şey, sadece uçan araçlar eklemekle kalmayıp, aslında tekerleklerin iticilere dönüşmesini sağlayan bir animasyon uygulamasıdır. Video, oyuncunun bunu bir Porsche 911’de yaptığını ve hatta iticiler normal tekerleklere döndürüldüğünde ne olduğunu gösteriyor.

Cyberpunk 2077 için pek çok harika mod var, ancak bu muhtemelen hayranlardan çok ilgi görecek. “Let There Be Flight”, oyun çıktığından beri birçok kişinin beklediği bir şeyi eklemekle kalmıyor, aynı zamanda mükemmel bir şekilde yaratılmış bir modifikasyon. LastKnownMeal’in videosu ayrıca, Humbert’in modunu denemek isteyen, ancak özel eklentilerin nasıl kurulacağına pek aşina olmayan herkes için çok kullanışlı olan kurulum talimatlarını da içeriyor.

Cyberpunk 2077’deki arabalar, Night City’nin önemli bir parçasıdır. Tabii ki, oyuncular dünyanın hiçbir detayını kaçırmamak için her yere yürüyerek veya koşarak gidebilirler veya belirli noktalara hızlı seyahat edebilirler. Bununla birlikte, haritanın yaklaşık 75 kilometre olduğu tahmin edildiğinden, bu hala The Witcher 3’ün sadece yarısı olmasına rağmen, çoğu oyuncu etrafta dolaşmak için bir araç isteyecektir.

Yakın tarihin en feci video oyunu lansmanlarından birine sahip olmasına ve No Man’s Sky’ın beğenisini bile geride bırakmasına rağmen, Cyberpunk 2077 daha fazla iş yapılması gerekse bile uzun bir yol kat etmeyi başardı. Bunun da ötesinde, hayranlar artık uçan arabalarla oynama seçeneğine sahipler ve birçoğunun kabul edeceği gibi, uzun zamandır gelen bir şey.

Cyberpunk 2077 şu anda PC, PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series X/S’de mevcut.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir