Oyun GündemPCPlay StationXBOX
Trend

Chivalry 2 İnceleme

Daha önceki açık ve kapalı beta canlı yayınlarında oyunu oynarken keyifle ifade edemediğimiz Chivalry 2 hakkında ne söyleyebiliriz? Kanlı kumsallardan hararetli çekişmeli taht odalarına uzanan muhteşem fetihlerle ilgili hikayemiz bu. 

Chivalry 2’de biraz açık ve yüz yüze bir hikaye var. Masonlar, Agatha’nın yok edildiğini görmek için ayrılan intikamcı ve barbar bir grupken, Agathian Düzeni sözde adil bir onur fraksiyonudur. Bu hikaye, katılacağınız savaş alanlarına daha da yayılıyor. Size verilen savaş öncesi konuşmalarda, haritaların ve dekorlarının çevresel hikaye anlatımında, lordların ve kralların size hayatınızı onlar için ortaya koymakla görevlendirdiği, ve şehre saldırınızın bir parçası olarak katlettiğiniz köylüler.

Bu oyun metal gıcırdatma, uzuvları kesme, takım tabanlı bir hack-‘n-slash festivalidir. Her senaryo, Agathianları ve Masonları kanlı savaşa yönlendirmek için bir zemin oluşturuyor. Chivalry 2’deki savaşlar, her savaşçının kendileri için ölüm maçlarından ve takım ölüm maçlarından, büyük amaca dayalı fetihlere kadar uzanıyor.

Oyundaki en sevdiğimiz seviyelerden biri, kuşatma kuleleri olan bir Mason şehrini aşmayı, kalenin eteklerinde çadırları yakmayı, kuşatma rampalarını iç duvara kadar yönlendirmeyi ve süre dolmadan bir kraliyet varisini öldürmeyi amaçlayan Agathianlar ile başlıyor.

Her hedef, yolun her adımında biraz zaman ekliyor. Masonlar bu zamanı yavaşlatmayı ve Agathianları mümkün olduğu kadar hedeflerinde engellemeyi amaçlıyorlar. Masonların saldırıya geçtiği başka senaryolar da var ve genel olarak, bu fetih haritaları zaman geçtikçe perçinliyor ve savaşa katkınızın yeterli olduğunu umuyorsunuz.

Ayrıca Chivalry 2’de Knight, Vanguard, Footman ve Archer, her biri kendi benzersiz başlangıç ​​silahlarına ve yeteneklerine sahip. Şövalyeler, etki alanı iyileştirme işlevi gören iki elli kılıca ve trompete sahiptir. Bu arada, Uşaklar yavaş, uzun menzilli direk baltaları, fırlatılabilir bir ilaç kiti ve konuşlandırılabilir dikenli tuzak tahkimat kullanıyor. Öncüler, baltalar kullanır ve bir alanı ve içindeki askerleri ateşe veren yağ kazanlarını fırlatabilir. Son olarak, Okçular, ellerinde yaylar ve oklar bulunan tek uzun menzilli sınıfınızdır.

Chivalry 2’nin temel özelliklerinden birinin, bir sınıfla savaşırken o sınıfın seviyesini yükseltebilmeniz ve daha fazla alt sınıf ve silahın kilidini açabilmenizdir. Çok geçmeden, şövalyeniz bir kılıç ve kalkan silah setinin kilidini açabilir. Bu arada, okçu, normal yayı değiştirmek için elinde bir tatar yayı ile daha yavaş yeniden yükleme pahasına çok daha ölümcül olabilir. Her sınıf ve alt sınıf, seviye atlamak için oldukça eğlencelidir. Ayrıca, belirli bir silahı tercih ederseniz, ustalığınızı esnetebilirsiniz.

Gameolog Yazar Ekibi

Kurucu üyelerden oluşan yazar topluluğuyuz. Bütün oyun severlere doğru haberler iletmeyi amaçlıyoruz... Oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip eden ekibimiz, bu sektöre ait son gelişmeleri haber içeriklerini yamaları ve modları size aktarıyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu