Oyun Gündem

CD Projekt, Cyberpunk 2077 için 1.5 Yaması ve Witcher’ın Geleceği Hakkında Bilgi Paylaştı

Adam Kichinski, CD Projekt RED’in en büyük oyunlarından ikisi olan The Witcher 3: Wild Hunt ve Cyberpunk 2077’nin geleceği hakkında bilgi paylaştı .

CDP Başkanı, oyunun bir sonraki büyük güncellemesi olan 1.5 yamasının yalnızca 2022’nin ilk çeyreğinde Cyberpunk 2077’ye geleceğini duyurdu (oyun aynı zamanda yeni nesil cihazları da vuracak). Ayrıca yeni Xbox ve PlayStation’da gelecek yılın ikinci çeyreğinde piyasaya çıkacak olan The Witcher 3’ün akıbeti de biraz olsun malum oldu.

Rzeczpospolita ile yapılan bir röportajda Adam Kicinski’ye Cyberpunk’ın bahsi geçen cihazlarda yayınlanmasını erteleme kararı soruldu. Ona göre bu kolay bir karar değildi:“Cyberpunk’ın yeni nesil sürümünün piyasaya sürülmesini erteleme kararı zordu, ancak özellikle geliştirme ekibimiz tarafından açıkça önerildiği için bunun doğru karar olduğuna ikna olduk. Oyun boyunca kalitenin olabildiğince yüksek olması için görselleri ve oyun performansını iyileştirmek için daha fazla zamana ihtiyacımız var.”

Aynısı, XSX-S ve PS5 konsolları için The Witcher optimizasyonları için de geçerlidir. Kichinski, işe başlamanın şirketin istediğinden daha fazla zaman aldığını söyledi. Oyunun 2015 yılında piyasaya sürülmesinden bu yana gerçekleşen teknolojik sıçrama da damgasını vurdu.

Kichinski’ye ayrıca şirketin geçen yılki Cyberpunk lansmanından ne gibi dersler çıkardığı soruldu. CEO’ya göre, en zor projeydi ve kusurları ile CD Projekt RED’i çalışmaya itti. Bu nedenle şirketin CEO’su Cyberpunk 2077’nin gelecekte iyi bir ürün olarak algılanacağına inanıyor.

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mobil uygulamamızı denediniz mi?