Oyun GündemPC

Call of Duty Warzone FPS Arttırma ve İşlemci Optimizasyonu

Birçok Warzone PC oyuncusu, her Warzone güncellemesinde performanslarında önemli ölçüde düşüşler olduğunu bildirdi.

FPS, Call of Duty gibi oyunlar için son derece önemlidir. Oyununuz ne kadar akıcı olursa, tepki süreniz o kadar hızlı ve hareketli hedefleri izlemek o kadar kolay olur. Bu nedenle yayıncılar ve profesyoneller, oyun donanımlarına binlerce dolar harcıyor.

Ne yazık ki Warzone güncellemeye devam ederken, minimum PC özellikleri artık yeterli olmamaya başladı. Her gün daha fazla oyuncu, Warzone Sezon 2’nin başlangıcından bu yana bir FPS düşüşü bildiriyor. Sezon 2’nin 25 Şubat’ta başlamasından bu yana, sosyal medya FPS’de önemli bir düşüş bildiren oyuncularla doldu taştı.

Bu sorun, Call of Duty Warzone’da son derece düşük FPS gören sınıfının en iyisi sistemlere sahip birçok oyuncu ile beraber bir avuç kullanıcıya özel değil. Oyun giderek daha fazla CPU kullanmaya başladı, bu nedenle iyi bir grafik kartı bile sisteminizden rekabetçi bir performans elde etmek için yeterli olmayabiliyor.

Ryzen / Intel CPU Call of Duty Warzone FPS Çözümü

Belgelerinizde bulunan Modern Warfare klasörünüzdeki bir değeri değiştirerek, performansta büyük bir artış görebilirsiniz.

Modern Warfare, sisteminizin kaç çekirdeğe sahip olduğu ile alakaalı yanlış bir değere sahip olabilir, bu da FPS düşüşlerine ve takılmalara yol açabilir. Aşağıda sunduğumuz bu düzeltme size çok faydalı olacaktır.

  1. Görev Yöneticisi’ni açın ve Performans sekmesini seçin
  2. CPU’ya tıklayın ve sağ tarafta PC’nizin kaç tane çekirdeğe sahip olduğunuza bakın
  3. Belgelerde Modern Warfare’i Açın
  4. ‘Oyuncular’ klasörünü seçin
  5. ‘Adv_options’ üzerine tıklayın
  6. ‘RenderWorkerCount’ değerini çekirdek sayınıza eşit olacak şekilde ayarlayın
  7. Kaydedin ve Çıkın

Warzone performans sorunları resmi kanallar tarafından ele alınana kadar, bilgisayarınızdan mümkün olduğunca en iyi performansı aldığınızdan emin olmak için bu anlattığımız çözümü uygulayın. Eğer oyunda hala bir FPS artışı alamadıysanız resmi yamayı beklemekten başka çareniz malesef bulunmuyor.

Gameolog Yazar Ekibi

Kurucu üyelerden oluşan yazar topluluğuyuz. Bütün oyun severlere doğru haberler iletmeyi amaçlıyoruz... Oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip eden ekibimiz, bu sektöre ait son gelişmeleri haber içeriklerini yamaları ve modları size aktarıyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir