Oyun Gündem

Buzullar Altında Geçecek Bilim Kurgu Oyunu: Glaciered!

Yeni kurulan bir Japon bağımsız geliştirici Studio Snowblind, 65 milyon yıl sonra buzullarla kaplı bir Dünya’da su altında geçen bir bilim kurgu macera oyunu olan Glaciered’i duyurdu. Oyunun Steam üzerinden PC’ye çıkması planlanıyor, ancak henüz bir çıkış tarihi açıklanmadı. Snowblind, daha önce Project Nimbus: Complete Edition ve Sumire gibi projelerin yanı sıra PlayStation 3 ve Xbox 360 döneminden çeşitli oyunlarda çalışan Kei Shibuya tarafından Mayıs ayında kurulan bir bağımsız şirket.

Glaciered, 65 milyon yıl sonra, “ebedi kışın” gezegenin yüzeyini dev bir buz tabakasına indirgediği ve yaşamın buzullarla kaplı denizlerin altında hayatta kalmaya devam ettiği Dünya’da geçiyor. Su bitkileri buzul gökyüzünden büyür ve renkli biyolüminesan balıklar deniz tabanını aydınlatır. Hayatın bu yeni altın çağında yeni bir tür gelişir. Bunlar, kuşların torunları ve dinozorların halefleri olan Tuai’dir. Milyonlarca yıl boyunca gelişen üstün zekaları ve benzersiz metabolizmaları, bu buzlu ortamda gelişmelerini sağlar. Bu bol ekosisteme güç veren büyük buzul çağı, Everwinter devam ettiği sürece devam edecek.

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir