Oyun GündemPC

Büyük Ubisoft Oyunu Bu Hafta Sonu Xbox’ta Ücretsiz Oynanacak

En son Xbox Free Play Days promosyonu için Xbox, hayranların Perşembe gününden Pazar gününe kadar tamamen oynayabileceği büyük bir Ubisoft oyununu güvence altına alıyor.

Xbox, Xbox Live ve Xbox Game Pass Ultimate abonelerinin bir hafta sonu yeni oyunların tamamını ücretsiz olarak oynamasına izin veren Xbox Free Play Days promosyonu için güvence altına alınan en son oyunu açıkladı. Bu Xbox promosyonu arka arkaya birçok hafta sonu düzenli olarak devam ediyor ve Battlefield 2042 gibi popüler AAA oyunlarından daha küçük bağımsız oyunlara kadar her şeyi içeriyor.

Ubisoft’un en popüler amiral gemisi serilerinden birinin en yeni oyunu, Xbox’ın Ücretsiz Oyun Günleri kapsamında yer alacak bir sonraki ücretsiz oynanabilir oyun olacak. Bu, Ubisoft’un son zamanlarda For Honor gibi oyunların da yer aldığı ücretsiz oyun unvanını sağladığı ilk sefer değil.

4 Ağustos Perşembe gününden 7 Ağustos Pazar gününe kadar Far Cry 6, Xbox Live ve Game Pass Ultimate aboneleri için Xbox’ta ücretsiz olarak oynanabilecek. Xbox ve Ubisoft arasındaki işbirliği, Xbox’ın en son oyun satışlarına dahil olan Far Cry 6 ile aynı zamana denk geliyor, bu nedenle oyuncular hafta sonu boyunca Far Cry 6’nın tadına varırlarsa oyunu sadece 23,99 $ karşılığında alabilirler. Ancak, Far Cry 6’nın sadece Ücretsiz Oyun Günleri yerine Xbox Game Pass’e geleceğine dair söylentiler olduğu için bazı hayranlar hayal kırıklığına uğrayabilir.

Far Cry 6, 2012 yılında Far Cry 3 ile yenilenen ve Ubisoft’un en popüler serilerinden biri haline gelen saygıdeğer Far Cry serisinin en son oyunudur. Far Cry 3, pitoresk manzaralar, açık dünya kaosu ve karizmatik bir baş kötü adamdan oluşan serinin temel formülünü sağlamlaştırdı. Bunların hepsi, Breaking Bad’den Giancarlo Esposito’yu diktatör “El Presidente” Anton Castillo’yu oynaması için getiren Far Cry 6’da hâlâ fazlasıyla mevcut.

Temmuz ayında, serinin bir önceki ana girişi olan Far Cry 5, Xbox Game Pass’a eklendi ve bu nedenle bu en son Ücretsiz Oyun Günleri oyunu, geçen ayı Far Cry 5 oynayarak geçirmiş ve şimdi serideki en son oyunu kontrol etmek istiyorum. 7 Ekim 2021’de piyasaya sürülen Far Cry 6, Far Cry serisinin tanıdık formülünü yenilemek için yeterince çaba göstermediği yönündeki bazı iddialara rağmen oldukça olumlu bir inceleme yaptı ve oyuncular oyunu çeşitliliği ve karakterleri için övdü.

Oyun sadece Perşembe gününden itibaren Xbox’ta ücretsiz oynanabilecek, ancak oyuncular Far Cry 6’yı arayarak ve konsola indirmeyi seçerek oyunu resmi Xbox mobil uygulaması aracılığıyla önceden yükleyerek başlayabilirler. Bu, Far Cry 6 oldukça uzun bir oyun olduğu için oyunla ücretsiz hafta sonlarından en iyi şekilde yararlanmak isteyen oyunculara yardımcı olabilir.

Far Cry 6 şimdi PC, PS4, PS5, Stadia, Xbox One ve Xbox Series X/S’de mevcut.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamamızı denediniz mi?