Oyun Gündem

Bungie’nin Sıradaki Oyunu Third-Person Olabilir

Stüdyonun uzun süredir tek büyük projesi Destiny olmasına rağmen, Bungie şimdi yepyeni projelerle karşımıza çıkıyor. Bu, özellikle Sony’nin şirketi satın almasının ardından beklenen bir şey olsa da, stüdyonun duyurulmamış projeleriyle ilgili bazı ayrıntılar hala bir sürpriz olarak karşımıza çıkıyor.

Bungie’nin yeni oyunu hakkında çok az gerçek, doğrulanabilir bilgi olsa da, şirketin en son işe alımlarının bir parçası olarak bazı bilgiler ortaya çıktı. Bungie’nin kendi iş ilanlarına göre, şirket şu anda FPS uzmanları aramıyor ve aslında tamamen farklı türlere dalmayı umuyor olabilir.

Şu anda Bungie, duyurulmamış projesini denetlemesi için yeni bir Kreatif Direktör tutuyor. Daha önce mevcut olan bilgiler göz önüne alındığında, Bungie’nin bir sonraki oyunu live-service olabilir, ancak iş listesi aynı zamanda karakter odaklı bir üçüncü şahıs oyunu olacağını ima ediyor ve stüdyonun önceki çıktılarının çoğuyla tam bir tezat oluşturuyor. Bungie, Myth ile RTS ve Oni ile üçüncü şahıs nişancı gibi diğer türlerle uğraşırken, stüdyonun FPS olmayan bir oyun çıkarmasından bu yana 20 yıl geçti.

Ayrıca, Bungie’nin habersiz üçüncü şahıs karakter oyunu, Sony’nin 2026 yılına kadar 10 live-service oyunu başlatma planının bir parçası olacağı da makul görünüyor. Bazı teorilere göre, Sony’nin bu yıl Bungie’ye milyarlarca dolar harcamasının nedenlerinden biri de bu. ilk sırada: şirketin Destiny 2 gibi live-servicet oyunlarını uzun bir süre boyunca tasarlama, başlatma ve sürdürme konusundaki benzeri görülmemiş uzmanlığı için olabilir.

Sony, Bungie için çalışanlara sağlanan faydalara 1 milyar doların üzerinde harcama yaptığından, stüdyonun deneyimli geliştiricileri sektörden ayrılıp erken emekliliğe gitmediğinden, bu fikrin haklılık payı olduğunu belirtmekte fayda var. Karakter odaklı bir üçüncü şahıs oyunu, stüdyo için ilginç bir proje olabilir ve bu, oyunun mevcut oyuncu tabanını bozmamak için onu Destiny’nin kendisinden ayırmanın basit bir yolu olabilir.

Artık Bungie, Sony’nin şemsiyesi altında olduğu için, hayranlarının bir kısmı, stüdyonun gelecekteki oyunu PlayStation konsollarına veya benzerlerine özel olabileceği konusunda endişeliydi. O zamandan beri Bungie, çok platformlu sürümler için bir bir açıklama yaptı; bu, şu anda işe aldığı projenin yalnızca PlayStation yerine PC ve Xbox platformlarında çıkması gerektiği anlamına geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mobil uygulamamızı denediniz mi?