Oyun Gündem

Bugüne Kadarki En İyi Görünen Açık Dünya Oyunu: Forspoken

Çıkış tarihi yaklaşan PS5 ve PC oyunu Forspoken’ın oyun geliştiricileri, oyunun herhangi bir açık dünya oyunundan çok daha iyi grafiklere sahip olmasını istiyor.

Bu yılın başlarında Forspoken adlı video oyunu, Square Enix’in oyun için bir tanıtım fragmanı gösterdiği Square Enix Presents Spring 2021 etkinliğinde resmen açıklandı. Önceden Project Athia olarak adlandırılan Forspoken, 2022’de PC ve PS5’te piyasaya sürülmesi beklenen bir açık dünya fantezi oyunu. Fragmanın yayınlanmasından bu yana oyun, oyunculardan büyük ilgi gördü.

Bir süredir Forspoken ile ilgili haberler, gelişimi, hikayesi ve genel oynanışı hakkında çok değildi. Ana karakter olan Frey ile birkaç ekstra oyun sahnesi gösteren genişletilmiş bir fragman vardı. Son zamanlarda, Luminous Productions’ın Studio Başkanı ve Genel Müdürü Takeshi Aramaki tarafından daha fazla ayrıntı paylaşıldı. Oyun hakkında çok fazla açıklama yapmadı, ancak geliştiricinin oyunun grafikleri ve kullandığı teknoloji ile ilgili vizyonunun bir kısmını paylaştı.

Forspoken, inanılmaz görsel grafiklere sahip. Ancak AMD Tech Showcase videosu, 4K 60 fps’de çalışan Forspoken’ın grafik performansının bir kısmını gösteriyor.

Forspoken’ın 2022’de PC ve PS5 için çıkması planlanıyor.

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir