DonanımOyun Gündem

Blower Soğutmalı GeForce RTX 3090 Grafik Kartlarının Üretimi Durduruluyor

Nvidia GeForce RTX 3090 blower ekran kartları, herhangi bir açıklama veya iade belirtisi olmaksızın üreticinin mağazalarından kaldırılıyor.

Grafik kartı pazarında olan herkes, Nvidia GeForce RTX 3090 blower fanlı versiyonunun en iyilerden biri olduğunu bilir . Oyun ve video düzenleme için en uygun yüksek kademeli yapılarda, 3090 üfleyici mevcuttur. Bu nedenle, 3090 modelinin üretimden kaldırılması bizim için şok niteliğinde.

Geçtiğimiz yıl, grafik kartlarının fiyatları görülmemiş fiyatlara fırladı. Çin ithalatlarına uygulanan 30XX serisinin bitcoin madenciliği kabiliyeti GPU’ların genel fiyatının yükselmesine neden olması. Birçok oyuncu, 30XX GPU’ların yeniden stoklanmasını beklemek yerine 20XX serisi kartlara daha yüksek bir fiyatla yöneldi. 

Şimdi, GeForce RTX 3090 blower fanlı versiyonu, tüm grafik kartlarında olduğu gibi üretimi durduruldu. Birdenbire, blower kullanan ürünlerin yer aldığı tüm üretici satış sayfaları gizemli bir şekilde ortadan kayboldu. Şu anda, başka hiçbir 30XX serisi model, üretimden kaldırılmadı. 3090’a meraklı olanlar , bunun yerine 3080’i veya alternatif olarak önceki neslin 2080’ini satın almak isteyebilirler .

Alternatif bir grafik kartı satın almaya karar verenler, muhtemelen doğru seçimi yaptıklarından emin olabilirler.

Gameolog Yazar Ekibi

Kurucu üyelerden oluşan yazar topluluğuyuz. Bütün oyun severlere doğru haberler iletmeyi amaçlıyoruz... Oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip eden ekibimiz, bu sektöre ait son gelişmeleri haber içeriklerini yamaları ve modları size aktarıyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu