HaberlerOyun Gündem

Bethesda The Elder Scrolls 6’nın geliştirilmesine başlandığını doğruladı.

Hala uzun bir yol var.

Sonunda The Elder Scrolls 6 nihayet ön yapım aşamasından çıktı ve erken geliştirme aşamasına geçti.

Bethesda beş yıl önce (evet, beş yıl önce) The Elder Scrolls’un altıncı oyununu duyurduğunda, şirket oyunun yapım öncesi aşamada olduğunu söylemişti. Bugüne geldiğimizde, oyun üzerinde çalışan daha da fazla insan var.

The Elder Scrolls 6’nın bu tanıtımının beş yıl önce yayınlandığına inanabiliyor musunuz?

Bethesda başkan yardımcısı Pete Hines’a göre öyle. İspanyol Vandal sitesine konuşan Hines, oyunun gerçekten de erken geliştirme aşamasında olduğunu, ancak Bethesda’nın RPG’yi konuşmaya hazır olması için henüz bir süre geçmesi gerektiğini söyledi.

“Evet, The Elder Scrolls 6 üzerinde çalışan insanlar var, ancak [Starfield] stüdyonun odaklandığı şey. Yani hayır, hiçbir zaman The Elder Scrolls 6’yı boşuna duymayacaksınız. Starfield şu an için odak noktamız ve başka bir şey hakkında konuşmadan önce bir süre daha önceliğimiz olmaya devam edecek.”

Hepimiz bunun bir süredir böyle olduğunu biliyor olsak da, The Elder Scrolls 6’nın tasarım aşamasının ötesine geçtiğini ve şu anda geliştirilmekte olduğunu bilmek yine de güzel. Ayrıca, uzun zaman önce Bethesda, Starfield çıkana kadar oyun üzerinde tam olarak çalışılmaya başlanmayacağını belirttiği için bunun da uzun bir zaman gerçekleşmeyeceğini biliyorduk.

Ertesi yıl IGN’e verdiği bir röportajda Todd Howard, Starfield’ın The Elder Scrolls 6’dan önce çıkacağını çünkü Bethesda Games Studios’un popüler RPG serilerinin yanı sıra yeni bir şey yaratmak istediğini ve bunun bilim kurgu macerası için “tam zamanı” olduğunu; bu nedenle The Elder Scrolls 6’nın “biraz beklemek zorunda kalacağını” söyledi.

Oyun hakkında bugüne kadar bildiğimiz tek şey, on yıl veya daha uzun süre oynanabilecek şekilde tasarlandığı. Oyunun kurgusu, hikayesi ya da diğer ayrıntılarıyla ilgili bilgiler şimdilik stüdyo dışında bilinmiyor. Ayrıca Bethesda, geliştirme sürecinde ilerleyene kadar bir oyun hakkında çok fazla ayrıntıya girecek gibi görünmüyor.

Howard, Skyrim ve ES6 arasındaki çıkış boşluğunun “iyi bir şey olmadığını” kabul etti, ancak Starfield’ın “ya şimdi ya hiç” oyunu olduğunu ve “bir değnek sallayıp” bir sonraki Elder Scrolls oyununu daha erken yayınlayabilmeyi dilediğini söyledi.

Kısacası oyunun çıkışına daha çok var belki 10 belki 15 yıl şu anda 33 yaşında olan ben deniz kuvvetli muhtemel 40-45 yaşlarımda yeni bir Elder Scrolls oyunu göreceğim…

Fethpasha

Atari 2000'den beri oyun oynayan zamanının bir çok oyununu tatmış ve genel itibari ile RPG tutkununu haline gelmiş birisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir