Oyun Gündem

Bazı Xbox Oyuncuları Ücretsiz Hediye Kartları Alıyor

Xbox’taki bazı şanslı oyuncular, Microsoft’tan Xbox mesajlarına 5 dolarlık hediye kartları şeklinde gelen küçük hediyeler görüyor.

Oyun endüstrisinin devlerinden biri olarak 20 yılı aşkın süredir Microsoft, ürünlerini sık sık çekilişlerde sergilemeye ve oyunculara bazı tatlı ödüller kazanma şansı vermeye hiç de yabancı olmadı. Temalı konsollar ve kontrolörler için çok sayıda hediyenin yanı sıra Xbox’ın, Xbox’ın 20. yıl dönümünü kutlamak için rastgele kullanıcılara verdiği anma yıl dönümü paketleri gibi hiçbir şeyden şüphelenmeyen hayranlarını şaşırttığı biliniyor. Şimdi, Xbox’ın rastgele eşantiyonlarının en yenisi, bazı Xbox oyuncularının Xbox mesajlarında küçük hediyeler görmelerini sağlıyor.

Xbox’ın en yeni hediye kartı çekilişi, oyun markasının daha önce Bahar indirimi etkinliğini şanslı Xbox kullanıcılarına rastgele gönderilen 5 dolarlık hediye kartlarıyla kutlayan şirkete ücretsiz Xbox nakit gönderdiği ilk seferden çok uzak olacak. Bu tür eşantiyonlar, oyuncuların çok çeşitli indirimli oyunlarda harcama yapmalarını sağlamak için Microsoft ile platformdaki büyük satışların başlangıcıyla birlikte çalışır. Şimdi, Xbox mesajlarında 5 dolarlık sertifikaları zaten gören bazı Xbox kullanıcıları ile Xbox daha da fazla hediye kartı gönderiyor gibi görünüyor.

Xbox’tan gelen en yeni hediye, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, İngiltere ve diğer bölgelerdeki birçok kullanıcının Xbox mesajlarında oyuncuların Microsoft Store’da harcamaları için 5 dolarlık hediye kartları aldığını gördü. Oyuncuların şirketten aldığı mesajlara göre, hediye kartı bakiyesi 30 Haziran’a kadar sürecek ve oyuncular yeni ödüllerini nasıl harcayacaklarını anlamak için bir aydan biraz fazla zaman alacak. Sürpriz ödüller büyük olasılıkla Xbox’ın daha önce duyurduğu “Süper Tasarruf İndirimi” ile örtüşüyor gibi görünüyor ve birçok oyunda %80’den fazla indirim yapılıyor

Son Xbox satışında, The Witcher 3 ve Star Wars: Battlefront 2 gibi popüler oyunlarla büyük indirimlerle işaretlenmiş birkaç yüksek profilli oyun, şu anda Microsoft Store’da 10 dolardan daha düşük bir fiyata listeleniyor. Anlaşma, Shenmue 1 & 2 gibi oyunların 5,99$’a ve The Witcher 2’nin sadece 2,99$’a düştüğü 5$’lık hediye kartlarıyla oyuncuların çok ucuza, hatta ücretsiz olarak alabilecekleri birçok oyunu içeriyor. Rastgele hediye kartı çekilişi, büyük olasılıkla bu büyük indirimlerden yararlanmak isteyen çok sayıda oyuncu görecek.

En yeni hediye kartı çekilişi, Xbox kullanıcılarına önümüzdeki aylarda platformu desteklemeye devam etmeleri için daha fazla teşvik verecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir