Oyun Gündem

Bazı Xbox Oyuncuları Ücretsiz Cüzdan Kodu Alıyor

Şanslı oyuncular, bu Pazar günü Microsoft’un Xbox ve Bethesda sunumu öncesinde hesaplarında görünen kuponlar buluyor.

Microsoft’un 20 yılı aşkın süredir konsol işinde olmasının bir nedeni var. Aylık abonelik hizmeti olan Xbox Game Pass’ten, oyuncuların kendi özel kontrol cihazlarını oluşturabilecekleri Xbox Tasarım Laboratuvarı’na kadar Microsoft, oyuncu odaklı bir şirket olarak görülüyor.

Düzenli yarışmalar ve eşantiyonlarla Microsoft, şaşırtıcı ve sevindirici oyunculara yabancı değil. Redmond şirketi, oyuncuların genellikle özel konsollar içeren ödüller kazanabilmeleri için puan kazanmaları için tasarlanmış özel bir ödül platformuna sahiptir. Microsoft Rewards programı kusursuz olmasa da, oyuncular arasında kesinlikle popülerdir. Ancak Xbox ekibinin oyuncularla etkileşim kurmak için kullandığı tek taktik bunlar değil.

Reddit kullanıcısı spidey555 tarafından belirtildiği gibi, Microsoft görünüşte rastgele hesaplara 10 dolarlık bir kredi uyguluyor. Diğer oyuncuları, hediyeyi alacak kadar şanslı olup olmadıklarını kontrol etmeye çağırıyorlar. Bu, Microsoft’un ilk kez hediye kartları gönderişi değil ve büyüyen yanıtlar listesi, bunun geniş bir dağıtım olduğunu ve dünyanın her yerinden oyunların, eşdeğer para birimlerinde de olsa bonusu aldıklarını doğruladığını gösteriyor. . Raporlar, ne kadar eklendiği konusunda değişiklik gösteriyor gibi görünüyor, çünkü bir Redditor 14 dolar uyguladıklarını söylüyor.

Microsoft, E3 gibi önemli etkinliklerin hazırlık aşamasında oyunculara genellikle küçük hediye kartları gönderir. Sadece birkaç gün içinde Xbox ve Bethesda vitrini ile hediye kartları, oyuncuları büyük Xbox Series X/S sürümlerinden birini ön sipariş vermeye teşvik etme girişimi olarak görülebilir. Bethesda’nın Starfield’ı görünmeye ayarlandı, bu nedenle oyuncular oyunun dijital bir kopyasını güvence altına almak isteyebilirler.

Görünüşe göre Microsoft, insanları hediye kartı hakkında bilgilendirmiyor, bu nedenle Xbox oyuncularının hesaplarını kontrol etmesi gerekiyor. Herhangi bir kupon uygulanmışsa, Ödemeler ve Faturalandırma sekmesi altında gösterilecektir. Geçmiş düşüşler herhangi bir gösterge ise, kartın ne zaman kullanılması gerektiğine dair bir zaman sınırı olacaktır. Microsoft daha önce bu kartların kullanılması için yalnızca 2-3 haftalık bir süreye izin verdi.

10 $, tam bir AAA oyununa kadar uzanmayabilir, ancak Microsoft genellikle bu indirimlerin ne üzerinde kullanılabileceğini sınırlamaz. Oyuncular, mevcut olan çok sayıda bağımsız oyun için parayı harcamayı veya bir sonraki büyük indirim için biriktirmeyi seçebilirler. Oyuncular, bu ayın sonunda piyasaya sürüleceği onaylanan Cuphead: The Delicious Last Course DLC’yi almak için fonları bile kullanabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mobil uygulamamızı denediniz mi?