Oyun Gündem

Battlefield 2042’yi Tek Başınıza da Oynayabileceksiniz. Ama Nasıl?

Battlefield 2042, tek başına oynanabilecek. Ama nasıl oynanabilecek?

Battlefield 2042, serinin en son oyunlarında görülen 64 oyunculu maçlardan 128 oyuncuya sıçrayarak oyuncu sayısını önemli ölçüde artırmayı hedefliyor. Battlefield 2042 lobilerinin maksimum sayıda oyuncuyla doldurulmasını sağlamak için, DICE “AI Soldiers” adını verdikleri botları kullanacağını açıkladı. Ancak bu botlar sadece Battlefield 2042 çok oyunculu lobileri doldurmaya yardımcı olmayacak.

İLİŞKİLİ YAZI: Battlefield 2042 Oynanış Videosu Yayınlandı

Aslında, Battlefield 2042’de botlar oyunda bir dizi kullanıma sahip olacak. Örneğin, oyuncular dilerse Battlefield 2042’nin oyun modlarını tamamen kendi başına oynamayı seçebilir  ve tüm lobiyi botlarla doldurabilir. Battlefield 2042 oyuncularının arkadaşlarıyla “ortak” oynaması da mümkün tabi, bu da kadrolarının bir maçta oyuncu tarafından kontrol edilen tek takım olmasını sağlarken, diğer oyuncular yapay zeka askerler olacaktır. AI Botlar, çok oyunculu oyunlarda başkalarıyla oynamayı umursamayan oyuncuların yeni Battlefield 2042 oyununun keyfini çıkarmasını sağlayacak.

Battlefield 2042, 22 Ekim’de PC, PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series X için çıkıyor.

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir