HaberlerOyun Gündem

Baldur’s Gate 3’ün lansman sonrası ilk yaması o sinir bozucu kaydetme hatasını düzeltiyor.

Artı 150’den fazla başka sorun.

Baldur’s Gate 3, büyük bir ilk günün ardından Steam’de yarım milyon eş zamanlı oyuncu hedefini geçerek şimdiden muhteşem bir başlangıç yaptı, ancak geliştirici Larian, yoğun ilgiye dayanamadı; stüdyo, diğer şeylerin yanı sıra, kaydetmeyi engelleyen hatayı hedef alan ilk yamasını yayınladı.

Larian kaydetme sorununu kabul etti ve bazı ön çözümler sundu, ancak ilk sıcak düzeltme güncellemesi sorunları doğrudan ele almayı amaçlıyor. Geliştiricinin ekteki yama notlarında açıkladığı gibi, bazı araştırmalardan sonra, çapraz kaydetmelerin sorunlu olduğu anlaşıldı.

“Bunun ancak 6 Eylül’de PlayStation 5 sürümü (ve sonrası) piyasaya çıktığında kullanışlı bir özellik olacağını göz önünde bulundurursak,” diye açıklıyor Larian, “bu arada sorunu çözmemize izin vermek için şimdilik devre dışı bırakmaya karar verdik. Oyun içinde hiçbir şey fark etmeyeceksiniz ve Steam Cloud kayıtları bu değişiklikten etkilenmeyecek.”

Bu önemli sorunun yanı sıra, bugünkü güncelleme çökme ve ilerleme engelleyicilerden çok oyunculu aksaklıklara ve sinematik hatalara kadar 150’den fazla sorun için de düzeltmeler getiriyor.

Yamanın yaptığını düzelttiği hataların listesine aşağıdaki link’den ulaşabilirsiniz.

https://store.steampowered.com/news/app/1086940/view/3655285941436607174

Fethpasha

Atari 2000'den beri oyun oynayan zamanının bir çok oyununu tatmış ve genel itibari ile RPG tutkununu haline gelmiş birisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir