Oyun Gündem

ASUS GeForce RTX 4090 ROG Matrix’i Duyurdu

NVIDIA’nın 3000. grafik kartı serisinin bir parçası olarak ASUS, süper referans olmayan bir model olan yeni bir ROG Matrix çıkarmadı. Sportif hız aşırtma ve en “lüks” tasarımların hayranları RTX 2080 Ti ROG Matrix ile yetindi. Ve şimdi ASUS halefisini duyurdu – GeForce RTX 4090 ROG Matrix.

Grafik kartı 360mm radyatörlü bir sıvı soğutma sistemine sahip. İlginç bir şekilde, termal macun yerine sıvı metal kullanılmış, muhtemelen “Fabrikadan çıkan” ekran kartında ilk sıvı metal kullanımı. ASUS yalıtım konusuna büyük özen göstermiş. Sızıntı riski o kadar garanti altına alınmış ki dikey montaj bile kabul edilebilir.

ASUS, tam 450W TDP ile 60°C’nin altında video çekirdeği sıcaklığı ve dakikada 1000’in altında fan hızı vaat ediyor.

Üretici RTX 4090 ROG Matrix’i en hızlı grafik kartı olarak adlandırsa da, frekansları şu anda bilinmiyor. Önümüzdeki dönemde 2000 dolar civarında bir fiyat etiketiyle satışa sunulacak. Toplam üretimin düşük olması muhtemel.

Kaynak
PlayGround

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir