Oyun Gündem

Assassin’s Creed Mirage Oyuncuyu , Jedi ve Samuray Gibi Hissettirmek İstiyor

Assassin’s Creed Mirage, Ubisoft’un gizlilik oyunu serisini zamanda geriye götürüyor. Sadece tarihsel anlamda değil, aynı zamanda RPG’lerden ziyade gizliliğe dayalı sandbox oyunlarıyla ilgili olan eski Assassin’s Creed oyunlarıyla da ilişkili olarak. Bu amaçla, Assassin’s Creed Mirage seride nasıl devrim yapmak istediğiyle ilgili birçok farklı fikri ele alıyor ve Ubisoft serinin yeni bölümünde daha fazla Samuray ve Jedi hissetmenizi istiyor.

“Saldırılar arasında çok hızlı geçiş yapabiliyorsunuz. Savaş tarzına gelince, bu oldukça geniş bir soru. Açıkçası referans noktası olarak orijinal Assassin’s Creed oyunlarını kullandık ama başka şeyleri de göz önünde bulundurduk. Samuraylara baktık, Jedi’lara baktık, bıçakları ve ışın kılıçlarını nasıl kullandıklarına baktık” diye açıklıyor Assassin’s Creed Mirage animasyon yönetmeni Benjamin Fox.

Fox’un bahsettiği şeyi aksiyonda görmek istiyorsanız, Assassin’s Creed Mirage’ın oynanışına ilk bakış bize başkahraman Basim’in tam olarak nasıl hareket edeceğini, gizleneceğini ve savaşacağını gösteriyor. Assassin’s Creed Mirage, parkur ve hareket sistemleriyle Unity animasyon stilini kullanıyor gibi görünmese de, bu Mirage’ın hareketlerinin birbiriyle sorunsuz bir şekilde akacak şekilde tasarlanmadığı anlamına gelmiyor.

Fox, “Belirli manevralar arasındaki akışın net ve sorunsuz bir şekilde işlemesini sağlamak amacıyla geçişleri yumuşatmak için oldukça fazla düzeyde dahili çalışma uyguladık” diyor.

Assassin’s Creed’in ölçeğini başladığı yere döndürmek, ekibin animasyon, dünya ve hikayenin farklı şekillerde anlatılma şeklini daha derinlemesine incelemesine olanak tanıyor. Serinin daha klasik unsurları da Mirage’a geri dönüyor; Assassin’s Creed Mirage özelleştirmesi kıyafet renklendirme özelliğini geri getirecek ve oynanış filtresi de 2007’de bir Assassin’s Creed oyununun nasıl olduğunu hatırlatmak istiyor.

Kaynak
PlayGround

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir