DonanımOyun GündemPC
Trend

Artık Bütün Oyunlarda Performans Arttırabileceksiniz! Bütün Oyunlara AMD FSR Ekleyen Program…

Desteklenmeyen oyunlara AMD FSR ekleyin…

AMD FidelityFX Süper Çözünürlük (AMD FSR), düşük kaliteli görüntüleri daha yüksek çözünürlüklü karelere dönüştüren ve böylece grafik kartının daha düşük bir çözünürlük oluşturmasına ve daha yüksek kare hızları sağlamasına olanak tanıyan basit bir algoritmik yükseltme teknolojisidir. Bu teknoloji yakın zamanda AMD Radeon Tarafından çıkarıldı ancak yalnızca bir avuç oyun bu teknolojiyi destekliyor. Bir mod yapımcısı FSR’i mevcut herhangi bir Windows oyununa uygulamanın bir yolunu buldu.

MAGPIE LİNK: https://github.com/Blinue/Magpie/releases

MAGPIE KULLANIMI:

GitHub’da yayınlanan Magpie adlı açık kaynaklı yazılım, bu yılın Mart ayından beri piyasada. Ancak dünkü güncelleme, daha önce büyütme ve yakınlaştırma amacıyla kullanılan yazılıma AMD’nin FSR teknolojisinin ilginç bir uygulamasını getirdi.

Magpie 0.5.2, kurulumu için tek yapmanız gereken yazılımı yüklemek ve FSR uygulamasını oyununuzda çalıştırmaktır. Program, esas olarak 720p ve 1080p gibi daha düşük çözünürlükler için tasarlandığından 1440p ve 4K çözünürlüklerde sıkıntı çıkarabilir.

Performans açısından, Magpie, FSR’nin yükseltme yaptığı oyunun kullandığı algoritmaya büyük ölçüde bağlı olduğundan, kare hızlarında fazla bir artış sağlayamayabilir. Ve son olarak, yazılım kendini bulduğu duruma bağlı olarak sistem kaynaklarının kullanımını artırabilir.

Tüm bunlar bir yana, yazılım geliştiricisi FSR özelliğini test etti ve aşağıda bulabileceğiniz görüntü sonuçlarını yayınladı.

Standart 1080p

AMD FSR Açıkken 1080p

Gameolog Yazar Ekibi

Kurucu üyelerden oluşan yazar topluluğuyuz. Bütün oyun severlere doğru haberler iletmeyi amaçlıyoruz... Oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip eden ekibimiz, bu sektöre ait son gelişmeleri haber içeriklerini yamaları ve modları size aktarıyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir