Oyun Gündem

Ark 2’nin Çıkış Tarihi Ertelendi

Dinozorlar ile doolu bir dünyada hayatta kalma oyununun resmi web sitesinde yayınlanan gönderiye göre Studio Wildcard, Ark 2’nin çıkışını 2024’ün sonlarına erteledi. Stüdyo, Ark: Survival Evolved devam oyunu için net bir zaman ve belirli bir tarih açıklamasa da, oyunun bu yıl içinde piyasaya sürülmesi planlanıyordu.

Gecikmenin nedenleri arasında nispeten yeni olan Unreal Engine 5‘i kullanmanın zorluğu ve oyunun kendisiyle ilgili bazı tasarım sorunları yer alıyor:

Geliştirici firmanın açıklaması ise şu şekilde:

Uzun müzakerelerden sonra ARK 2’nin piyasaya sürülmesi, yalnızca Xbox, Game Pass ve Windows (Steam/PC) dağıtım platformlarında piyasaya sürüleceği 2024’ün sonuna kadar ertelendi. Bu ekstra süre, ARK 2’nin şimdiye kadarki en iyi oyun olmasını ve oyunculara gerçekten olağanüstü ve ödüllendirici bir deneyim sunmasını sağlamak için alınan bir karar. UE5 yeni bir teknoloji ve ARK 2 bu son teknolojiden tam olarak yararlanacaktır.

Kaynak
Playground.ru

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir