Oyun Gündem

Aperture Desk Job, Half-Life: Alyx 2 Ve Duyurulmamış Valve Oyunları Easter Egg’leri

Valve şu ana kadar iyi bir yıl geçiriyor bunun bir kısmı, Portal evreninde geçen beklenmedik bir yeni oyun olan Aperture Desk Job’un duyurusuydu. Geliştirici tarafından ‘kısa’ olarak adlandırılan, herkes için ücretsiz ve yayınlandıktan bir hafta sonra, özel bir veri avcısı, geliştiricideki dört adede kadar duyurulmamış (söylenti olsa bile) Valve projesi easter egg’i buldu.

Tyler McVicker, Valve’ın oyunlarında yıllardır ipuçları buluyor ve bu son keşfin doğruladığı görünen bazı sızıntılardan kendisi sorumlu Videonun tamamı aşağıda ve bulgularını sonra özetleyeceğim:

Valve’in VR’ye olan bağlılığı, en azından Alyx projesini akla yatkın kılıyor, Counter-Strike: Global Offensive ise her zamanki gibi başarılı ama aynı zamanda on yıllık ve sonunda rekabete ayak uydurmak için bir halefi gerekecek.

“Citadel, Half-Life: Alyx’in bir tür takibi, Counter-Strike: Global Offensive’s Source 2 bağlantı noktası ve daha önce iptal edilen Portal boyama oyununun yeniden yaratılmış hali” ile ilgili açıklama dizeleri bulduğunu söylendi.

Açıkçası tüm bunlar, tuzla dolu bir çalkalayıcı ile alınmalıdır, çünkü McVicker burada tam belgeler sağlarken, bu referansların oyunda neden bırakıldığını bilmiyoruz: bazılarını yeniden kullanmak kadar basit olabilir. McVicker’ın düşündüğü şey olabilir veya bizimle oynayan Valve geliştiricileri bile olabilir.

Citadel ve CS: GO’nun Source 2 portu (geçen yılki Dota 2 güncellemesindeki bazı kodlar projenin devam ettiğini öne sürdü) gibi uzun süredir söylentiler arasındaydı, ancak Alyx’in devamı kesinlikle bir sürpriz olurdu. Portal boya tabancası oyunu bir canlandırma olabilir ya da eski bir kod olabilir ya da hiçbir şey olmayabilir.

Citadel’in bir tür uzaylı patlatma co-op deneyimi olması gerekiyordu: “Bu, bir Combine’a karşı Rebels, takım tabanlı, manga tabanlı, Sınıf Tabanlı, RTS/FPS melezi gibi görünüyor” diye yazıyor McVicker, “inşa edilmiş hem Sanal Gerçeklik hem de Gözleme Sistemleri için.”

Listelenen easter egg’ler şunları içeriyor:

Oyun etkinliklerine dayalı olarak bir botun diğer belirli botlardan hoşlanmamasına, nefret etmesine ve korkmasına neden olacak kadar ileri gidebilir. Bir botun ayrıca bir “düşmanı” olabilir.

Botlar zamanla oyuncunun oyun içindeki davranışını taklit edecek.
Bir oyuncu botları “itebilir”.

Botlar, diğer botlarla ve oyuncuyla konuşabilir ve sıklıkla konuşur.

Botlar oyun alanını duyabilir, görebilir ve koklayabilir ve buna göre tepki verir.

Bu botların, yetenekler ve diğer oyuncu eylemleri tarafından kesintiye uğratılabilen yapılandırılmış bir “programı” vardır.

Bu çizelgelerin nasıl oluşturulduğu bilinmiyor.

Bunlara “devriyeler” de denilebilir.

Botlar çok daha üstün bir prosedürel navigasyon sistemine sahiptir; muhtemelen değişen bir oyun alanına uyum sağlamak için.

Diğer oyunlara yapılan göndermeler o kadar önemli değil, sadece Valve’de bir yerlerde birinin bu projeler hakkında düşündüğünü teyit ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mobil uygulamamızı denediniz mi?