Oyun Gündem

Anno 1800: 1 Hafta Oynaması Bedava!

Bugünden itibaren Yayıncı Ubisoft, satın almak isteyip istemediğine karar vermeden önce herkesin popüler bir PC şehir kurma oyununu bir hafta ücretsiz denemesine izin veriyor.

Anno franchise’ı yıllar içinde inişler ve çıkışlar yaşadı. Ancak, uzun zamandır şehir kurma panteonunun eşsiz bir üyesiydi. Seri, 24 yıllık tarihi boyunca Keşif Çağı hayranlarını uzak geleceğe taşıdı. 2019’un Anno 1800’ü, bilim kurgu ile iki oyunluk bir deneyden sonra tarihi simülasyon köklerine geri döndü.

Oyuncular artık popüler RTS şehir kurma oyununu kısa bir süre için ücretsiz olarak deneyebilir. Yayıncı Ubisoft, oyuncuların Anno 1800’ü 12 Nisan Salı ve 19 Nisan Salı günleri arasında ücretsiz olarak deneyimlemelerine izin veriyor.

Ayrıca Oyunun Türkçe Yamasına Buradan Ulaşabilirsiniz.

Ücretsiz haftanın başlangıcı, oyuncuların kolonilerinin tarım endüstrilerini elden geçirmelerine olanak tanıyan yeni binaları ve mekanikleri tanıtan Anno 1800’ün “Seeds of Change” DLC’sinin piyasaya sürülmesiyle aynı zamana denk geliyor. Ek Sezon 4 genişletmeleri, “Empire of the Skies” ve “New World Rising”, oyuncunun hava gemilerinde gökyüzüne çıkmasına ve Yeni Dünya Kolonilerini kültür ve endüstri merkezlerine dönüştürmesine izin verecek. Her DLC, Anno 1800’e yeni Senaryolar da ekler.

Adından da anlaşılacağı gibi Anno 1800, 19. yüzyılda Avrupa ve Amerika’daki Sanayi Devrimi sırasında geçiyor. Önceki Anno oyunlarının çoğunda olduğu gibi, şehir kurma ve ekonomik yönetim oyunu, Amerika’daki ticaret ve kolonizasyona odaklanıyor. Ancak, buhar gücünün kullanılmaya başlanması eski formüle yeni bir bükülme getiriyor. Oyuncular, ham kaynaklar sağlamak için Yeni Dünya Kolonileri inşa edip yönetirken, Eski Dünya’daki ana Şehirlerini inşa etmelidirler. Anno 1800 oyuncularının da gözlerini rakip şirketlerden uzak tutması gerekiyor ve bunu tek oyunculu, kooperatif veya PVP modlarında yapabilirler.

Anno 1800, Metacritic’te 81 inceleme puanı ile genel olarak olumlu eleştirilere sahiptir. Yalnızca Anno 2070 ve Anno 1404, toplama sitesinde daha yüksek derecelendirmelerle zar zor geçiyor. Bazı hayranlar ve eleştirmenler bunu vasat Anno 2205’ten sonra forma dönüş olarak görüyorlar. Bu, oyunun satışlarında açıkça görülüyor ve Anno 1800’ün öncekilerin satışlarını bir hafta içinde dört katına çıkardığı bildiriliyor. Anno 1800, bu nedenle, ücretsiz hafta sonu kesinlikle yardımcı olsa da, başarılı sayılması için fazladan terfiye ihtiyaç duymaz.

Anno 1800 artık PC’de Ubisoft Connect ve Epic Games Store’da mevcut.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir