DonanımOyun Gündem

AMD Radeon RX 6900 XT Hız Rekoru Kırdı

Overclock, AMD Radeon RX 6900 XT’yi zirveye taşıyor!

Alman hız aşırtmacı Der8auer, bir PowerColor Radeon RX 6900 XT Red Devil’ı bir GPU’nun ulaştığı en yüksek saat hızına ulaştırdı. Nvidia’nın elinde tuttuğu rekoru da kırdığını bildirdi .

Radeon RX 6000 serisi, AMD’nin parlak ancak stoktan yoksun Nvidia GeForce RTX 30 serisine cevabı, Bu GPU 3GHz saat hızı sınırıyla piyasaya sürüldü. Bununla birlikte, AMD o zamandan beri daha yüksek – daha kaliteli, başka bir deyişle 4GHz’e dayanabilen GPU’lar çıkardı.

Derbauer kartı 3.2ghz’e çıkarmayı başardı

Bu, stok RX 6900 XT evde üstün hızlar elde etmeyi bekleyebileceğiniz anlamına gelmez. Der8auer, kartını 3,2 GHz’e çıkarmak için sıvı nitrojenin soğutma gücüne güvendi, çünkü bir sıvı soğutma sistemi bile yalnızca 2,85 GHz’i görebildi. Yine de, her ikisi de PowerColor kartının resmi hız aşırtma hızı olan 2,25 GHz’den önemli ölçüde daha hızlı.

Der8auer, RX 6900 XT’nin artan voltajlarla potansiyel olarak 3.5GHz’e çarpabileceğini de iddia etti. Yine de, bunu evde denemeyin: küçük voltaj ayarlamaları stok soğutmada iyidir, ancak çok fazla değerle uğraşmak bileşenlere zarar verebilir.

Gameolog Yazar Ekibi

Kurucu üyelerden oluşan yazar topluluğuyuz. Bütün oyun severlere doğru haberler iletmeyi amaçlıyoruz... Oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip eden ekibimiz, bu sektöre ait son gelişmeleri haber içeriklerini yamaları ve modları size aktarıyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu