Oyun Gündem

AMD FSR ve NVIDIA DLSS Karşı Karşıya! Hangisi Daha İyi?

Bu hafta AMD, GPUOpen girişimi kapsamında ilk olarak FSR (FidelityFX Super Resolution) teknolojisinin kaynak kodunu açıkladı ve ikinci olarak Necromunda: Hired Gun geliştiricileri oyunlarına ekledi. Necromunda daha önce NVIDIA DLSS desteği almıştı.

Test, maksimum grafik ayarları ve en yüksek ön ayarı ile 4K çözünürlükte gerçekleştirildi. RTX 3090 grafik kartı kullanıldı.

Genel olarak, videonun yazarı AMD FSR’den memnun kalmış ve en azından bu tür ayarlarla DLSS’e bir alternatif olarak nitelendirdi. FSR, performans ve hareket halindeki görüntü kalitesi açısından küçük bir avantaj gösterdi. Bunun nedeni, “kırmızı” teknolojinin önceki kareleri temel almamasıdır.

Ayrıca internette Marvel’s Avengers karşılaştırma sonuçları var. 1080p ve 1440p’de, FSR’nin köprü halatlarını çekmede sorunları var ve DLSS görüntü kalitesi tatmin edici. Burada FSR için, maksimum Ultra Kalite değil, Kalite ayarı kullanılmış.

4K’da DLSS avantajlıdır. FSR basitçe görüntüyü ölçekler, bu da bazı küçük detayların kaybolmasına neden olur. Örneğin, DLSS saç detaylarını çok daha iyi hale getirir.

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir