Donanım GündemOyun Gündem

AMD Fidelity FX Super Resolution (FSR) 2.0 ile Neler Değişecek?

AMD, yeni 22.3.1 sürücü ile birlikte Radeon RX 5000 serisi ve üzeri ekran kartlarında çalışacak olan Radeon Super Resolution (RSR-Radeon Süper Çözünürlük) teknolojisini kullanıma sunmuştu. Ayrıca uzun süredir oyunlara dahil edilen FSR teknolojisinin yeni sürümünü de duyurdu. AMD ayrıca Radeon Software Adrenalin Edition sürücülerinin ismini Software Adrenalin Edition olarak yenileme kararı aldı.

FSR 2.0, tüm kalite ayarlarında FSR 1.0’a kıyasla gelişmiş görüntü kalitesi sunacak. Bu kısmen optimize edilmiş kenar yumuşatma özellikleriyle uzamsal yükseltmeden zamansal yükseltmeye geçiş sayesinde mümkün olacak.

FSR 2.0 Yenilikleri

FSR 2.0, AMD’nin yıllarca süren ar-ge ile sıfırdan geliştirildi. Yüksek kaliteli kenar yumuşatma ile birlikte, yükseltilmiş görüntüdeki ince geometrik ve doku ayrıntılarını yeniden oluşturmak için son teknoloji zamansal algoritmalar kullanılıyor.

  • Yerel görüntü kalitesine benzer veya daha iyi kalite.
  • Yüksek kalite kenar yumuşatma.
  • Tüm kalite ayarlarında FSR 1.0’dan daha yüksek görüntü kalitesi.
  • Geniş çaplı destek.

FSR 2.0 ve 1.0 Kıyaslamaları:

Aşağıda FSR 1.0 ve FSR 2.0 arasındaki mevcut kalite kıyaslamalarını görebilirsiniz. Kıyaslamalar performans modu ile yapılmış.

Deathloop FSR Kapalı

Deathloop FSR 2.0 Kalite Modu

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mobil uygulamamızı denediniz mi?