Oyun Gündem

Alan Wake bu ayın sonunda Dead by Daylight’a geliyor

Alan Wake Up!!!!

Geçen yıl Fortnite’ta başrol oynamakla yetinmeyen, herkesin en sevdiği monologcu korku yazarı Alan Wake, bu kez 30 Ocak’ta Behaviour Interative’in asimetrik korku oyunu Dead by Daylight’a geçiş yaparak başka bir çok oyunculu geçiş için hazırlanıyor.

Alan, Dead by Daylight’ın en son Survivor’ı olarak oyuna katılıyor; Matthew Porretta karakteri seslendirmek üzere geri dönüyor ve geçen yıl büyük beğeni toplayan Alan Wake 2’nin canlı aksiyon sahnelerinde Alan’ı canlandıran Ilkka Villi de yine ona benziyor.

“Karanlık Yer’de kapana kısılan ve kaçmak için savaşan” Behaviour, “Alan’ın özgürlüğünü yazma çabası onu Entity’nin kölesi haline getiriyor ve bir Karanlık Yer’i diğeriyle takas ediyor.”

Dead by Daylight blogunda ayrıntılı olarak açıklandığı üzere, Alan’ın üç Survivor avantajı, güvenilir el fenerini kullanırken ona ek hareket hızı sağlayan – ve kör olmaları durumunda katile Engellenmiş durum etkisi vererek onları yavaşlatan – Işık Şampiyonu ve Boon: Aydınlatma, çevredeki diğer Hayatta Kalanların haritadaki jeneratör ve sandıkların auralarını görmelerini sağlayan bir Boom totemi yaratır.

Son olarak, Alan yaralandığında devreye giren ve Hayatta Kalanları iyileştirirken veya jeneratörleri tamir ederken beceri kontrollerinin sıklığını artıran Deadline var. Bu durumlarda, bir beceri kontrolü başarısız olursa, ortaya çıkan ceza yarı yarıya azalacaktır.

30 Ocak’ta tüm platformlar için piyasaya çıkıyor.

Fethpasha

Atari 2000'den beri oyun oynayan zamanının bir çok oyununu tatmış ve genel itibari ile RPG tutkununu haline gelmiş birisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir